Reklama

Jak u Pana Boga w ogródku

Opublikowano:
Autor:

Jak u Pana Boga w ogródku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po całym tygodniu pracy marzymy o weekendzie i odpoczynku od codziennego rytmu i zgiełku. Najlepiej we własnym ogrodzie, w otoczeniu ozdobnych krzewów i kwiatów, pod dachem małego drewnianego domku. Domki ogrodowe zyskują popularność. W czasach pandemii zapewniają relaks w zgodzie z zasadami epidemiologicznego bezpieczeństwa, bez ryzyka zarażenia.

Po całym tygodniu pracy marzymy o weekendzie i odpoczynku od codziennego rytmu i zgiełku. Najlepiej we własnym ogrodzie, w otoczeniu ozdobnych krzewów i kwiatów, pod dachem małego drewnianego domku. Domki ogrodowe zyskują popularność. W czasach pandemii zapewniają relaks w zgodzie z zasadami epidemiologicznego bezpieczeństwa, bez ryzyka zarażenia.

Postawienie niewielkiego domku w ogrodzie lub na działce rekreacyjnej nie wymaga żmudnych starań o pozwolenie na budowę, a jedynie zgłoszenie tego faktu organowi administracji architektoniczno-budowlanej (w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta). Znowelizowana ustawa Prawo Budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333) przewiduje taką możliwość, gdy spełnione są następujące warunki:

Jest to budynek wolnostojący.

Budynek służy do okresowego wypoczynku indywidualnego (nie jest obiektem całorocznym).

Budynek jest jednokondygnacyjny (może mieć poddasze niemieszkalne).

Powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m² (powierzchnię zabudowy wyznacza zewnętrzny obrys ścian).

Liczba takich obiektów nie przekracza jednego na każde 500 m² powierzchni działki.

O kilka zdań na temat domków ogrodowych poprosiliśmy Przemysława Balcewicza, dyrektora firmy Ekoarchitektura Sp. z o. o. z Białegostoku, która jest liderem na rynku projektowania i produkcji gotowych domków drewnianych.

Czy drewno to dobry materiał do wykonania domków ogrodowych?

Zapewniamy naszym klientom elementy do budowy domków z odpowiednio wysuszonego drewna o wilgotności 14-18%. Do produkcji używany drewna sosnowego i jodłowego z drzew pochodzących z lasów północnej Polski. Drewno jest ekologiczny i przyjaznym dla człowieka materiałem budowlanym. Żywica zawarta w drewnie drzew iglastych wydziela olejki eteryczne, które korzystnie działają na układ oddechowy człowieka. Drewno emituje pozytywną energię, uspokaja system nerwowy i psychikę, a przez to znakomicie nadaje się do wypoczynku. Ponadto drewno jest surowcem odnawialnym i do produkcji drewnianych domków ogrodowych zużywa się mniej energii i wody niż byłoby to przy zastosowaniu innych surowców,

Czy można zamówić gotowe elementy i złożyć taki domek samodzielnie?

Oczywiście, to wcale nie jest trudne i pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Elementy konstrukcyjne domku ogrodowego nie są ciężkie. Każdy domek jest wyposażony w szczegółową instrukcję montażu, a wszystkie elementy konstrukcyjne mają etykiety z opisami. Domek można złożyć samodzielnie lub z czyjąś pomocą w sposób przypominający składanie mebli, lub zestawu klocków lego. Nasza firma zapewnia również dostawę elementów wraz z montażem na działce klienta.

Jaka jest trwałość drewnianych domków i jakiej gwarancji udzielacie na swoje produkty?

Drewniany domek może służyć długo, jeśli będzie właściwie pielęgnowany. Drewno jest wrażliwe na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Zaraz po dostarczeniu elementów na działkę trzeba domek zmontować, zaimpregnować i pomalować, wykorzystując odpowiednią pogodę, bez deszczu i silnego wiatru. Gdyby szybki montaż okazał się niemożliwy, trzeba elementy drewniane zabezpieczyć przed wpływem czynników atmosferycznych. Udzielamy gwarancji na nasze wyroby. Gwarancja na elementy konstrukcyjne ukryte przed czynnikami zewnętrznymi wynosi nawet 10 lat.

A co, jeśli klient chciałby zamówić coś nietypowego albo większego niż macie w ofercie?

Nie ma najmniejszego problemu. Jesteśmy otwarci na propozycje klientów, a nasi projektanci i graficy zamienią wizję klienta w konkretny projekt i dokonają jego wyceny. Realizacja nietypowego projektu potrwa nieco dłużej, w zależności od stopnia złożoności jego konstrukcji, ale czego się nie robi, by zamienić marzenia klienta w rzeczywistość. Na życzenie klienta zapewniamy na przykład docieplenie domków, dzięki czemu mogą służyć do wypoczynku również w chłodniejsze weekendy.

Domek o powierzchni zabudowy większej niż 35 m² wymaga pozwolenia na budowę. Czy takie budynki również macie w swojej ofercie?

Oferta naszej firmy obejmuje drewniane domy całoroczne spełniające normy domów energooszczędnych klasy A, domki letniskowe różnej wielkości oraz drewniane obiekty małej architektury takie jak drewniane garaże, wiaty, budynki gospodarcze i altany. 

Dziękujemy za rozmowę. Teraz możemy zaprosić wszystkich do poznania Waszej oferty i dokonania wyboru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE