Reklama

Jak ugryźć język włoski? Oto 3 sposoby!

Opublikowano:
Autor:

Jak ugryźć język włoski? Oto 3 sposoby! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chyba oszalałem. Tak! W tym krótkim artykule spróbuję Cię przekonać, dlaczego powinieneś zainteresować się nauką języka włoskiego! Tak tego mało używanego i podobno mało przydatnego języka! W dodatku powiem jak się go skutecznie i szybko nauczyć. Zapraszam do czytania!

Chyba oszalałem. Tak! W tym krótkim artykule spróbuję Cię przekonać, dlaczego powinieneś zainteresować się nauką języka włoskiego! Tak tego mało używanego i podobno mało przydatnego języka! W dodatku powiem jak się go skutecznie i szybko nauczyć. Zapraszam do czytania!

Chyba oszalałem. Tak! W tym krótkim artykule spróbuję Cię przekonać, dlaczego powinieneś zainteresować się nauką języka włoskiego! Tak tego mało używanego i podobno mało przydatnego języka! W dodatku powiem jak się go skutecznie i szybko nauczyć. Zapraszam do czytania!

Moja historia

Gdy zaczynałem przygodę z włoskim w Polsce nie było dobrych stron internetowych, a interesujące książki dało się policzyć na palcach. Jak nauczyłem się tego języka? Robiłem co mogłem - uczyłem się w dwóch językach kolejnego języka obcego - ojczystym i angielskim. Mógłbyś mi zadać pytanie - po co mi ta wiedza?

Język włoski zyskuje na popularności z roku na rok. Są ku temu powody. 1) Gospodarka Włoch bardzo źle zniosła kryzys w 2008 roku oraz korupcję jaką zaserwował rząd. Po 9-ciu latach (prawie) ciągłych spadków, wskaźniki powoli ulegają zmianie. 2) Branża turystyczna w skali światowej będzie rozwijać się z tempem 5% rocznie Włochy mogą tylko na tym zyskać... 3) Włosi to leniwy naród i angielskiego nie potrafią za grosz.

Ja akurat podszedłem do tego języka pod kątem biznesowym, im więcej języków znasz - tym więcej kontaktów z branży możesz zyskać. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród moich argumentów, jeden, który do Ciebie przemówi. To naprawdę piękny język!

Włoski jest łatwy

Bardzo łatwy. Gramatyka tego języka składa się z dwóch rodzajów - męskiego i żeńskiego. Słówka oraz wymowa są tak charakterystyczne, że na samym wstępie będziesz znać 5% tłumaczeń (wystarczy, że znasz angielski). Staram się to tłumaczyć od Września 2016 roku. Od tego czasu wystartował projekt podstawywloskiego.pl. Na stronie znajdziesz darmowy kurs dla początkujących, lekcje gramatyczne, wymowę elektroniczną, ponad 25 słowników tematycznych jak i nowo rozwijany dział dla podróżujących - rozmówki. W planach mam dość pokaźną rozbudowę, ale już teraz zaznaczę - nie robię tego dla zysku. Wierzę, że gdy zbuduję tą platformę, osoby uczące się zaczną sobie pomagać i tworzyć treści pomiędzy sobą. Takie pierwsze miejsce dla pasjonatów i uczniów włoskiego!

Znajdź swój powód

Wymówek jest wiele. Wymówkę można znaleźć wszędzie, to od Ciebie zależy czy będzie Ci się chciało. Pamiętaj tylko, że nauka języka obcego pomaga w szybszym i trwalszym zapamiętywaniu oraz unikasz na starość wielu powodów związanych z utrata pamięci. Chcesz cieszyć się starością? Może włoski nie jest najgłupszym pomysłem? To naprawdę łatwy język!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE