Reklama

Jak wybrać biurko komputerowe?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać biurko komputerowe? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biurko służy nam do różnych celów i to właśnie od nich uzależnione będzie to, jaki model biurka wybierzemy. Inaczej będzie wyglądało to w przypadku biurek przeznaczonych do domowego użytku, a jeszcze inaczej, gdy biurko będzie jednym z narzędzi naszej pracy.

Biurko służy nam do różnych celów i to właśnie od nich uzależnione będzie to, jaki model biurka wybierzemy. Inaczej będzie wyglądało to w przypadku biurek przeznaczonych do domowego użytku, a jeszcze inaczej, gdy biurko będzie jednym z narzędzi naszej pracy.

Wymiary dobrego biurka

W obydwu przypadkach ważna jest wygoda użytkowania. Istnieją pewne ogólne zalecenia co do tego jaką głębokością i szerokością biurko komputerowe powinno się cechować. To co najmniej 80 cm głębokości i 120 cm szerokości. Im blat biurka będzie szerszy, tym lepiej, choć oczywiście trzeba mieć tu na uwadze wielkość pomieszczenia, w którym biurko się znajdzie.

Trochę inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o wysokość centralnego mebla naszego biura. Tutaj powinna być ona dostosowana do naszego wzrostu. Chyba że będzie z niego korzystać większa liczba osób. Wtedy rozwiązaniem jest regulowana wysokość blatu, dostępna w coraz większej liczbie modeli polskich producentów. Pozwala ona na korzystanie z biurka przez osoby, pomiędzy którymi istnieje naprawdę duża różnica wzrostu. Ogólna zasada mówiąca o optymalnej wysokości blatu na poziomie 72-75 cm nie jest tutaj uniwersalna. Tym bardziej, że wysokość, jaką powinno cechować się biurko komputerowe powinna współgrać z wielkością jednostki centralnej.

Możliwą opcją są biurka na kółkach, jednak są to raczej małe modele i sprawdzają się w niestandardowych sytuacjach np. gdy często musimy zmieniać jego położenie podczas współpracy nad projektem. Takich pomysłów bez wyraźnej potrzeby należy raczej unikać, wybierając stabilne biurko komputerowe, stojące w jednym miejscu.Dobrze też, by biurko miało otwór na kable, co zapewnia porządek na nim i w jego okolicach.

Biurko komputerowe - jakie kształty?

Dość częstym zaleceniem jest to, żeby kupowany przez nas mebel miał okrągłe kształty. W przypadku biurek komputerowych nie zawsze się to sprawdza. Czasem proste krawędzie wypadną  o wiele lepiej. Przekonamy się o tym, gdy będziemy musieli dopasować je do innego mebla.

Przy wyborze biurka komputerowego wchodzi w grę też nasze indywidualne poczucie gustu. Warto zobaczyć, jak duży wybór można mieć wybierając biurko komputerowe https://wuteh.com.pl/produkt-kategoria/biurka/ . W ofercie polskiego producenta mebli Wuteh znajdziemy ponad 170 modeli różnych kształtów i wielkości, których cena waha się od 300 zł do 900 zł. Dzięki temu każdy znajdzie model wpisujący się we własny gust i dopasowany do naszych potrzeb.

Dobre biurko komputerowe powinna ponadto cechować jakość wykonania, najlepiej poparta ekologicznym certyfikatem FSC. Mogą się nim pochwalić najlepsi producenci meblowi. Dlatego dobrze wybierać z ich szerokiej oferty meblowej, w której z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy biurko o kształcie pasującym do przestrzeni, która dysponujemy. Wyposażone w funkcjonalność, jak wspomniane już otwór na kable czy regulacja wysokości blatu przysłużą się do tego, że praca przy wybranym biurku komputerowym będzie należeć do przyjemności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE