Reklama

Jaka grzałka do akwarium?

Opublikowano:
Autor:

Jaka grzałka do akwarium? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grzałka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia akwarium domowego. Sklepy akwarystyczne oferują wiele grzałek różnych producentów, w różnorakich wariantach. Warto wiedzieć co nieco, aby dobrze dopasować grzałkę do wymagań bytowych ryb. W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje grzałek akwariowych są dostępne na rynku.

Grzałka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia akwarium domowego. Sklepy akwarystyczne oferują wiele grzałek różnych producentów, w różnorakich wariantach. Warto wiedzieć co nieco, aby dobrze dopasować grzałkę do wymagań bytowych ryb. W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje grzałek akwariowych są dostępne na rynku.

Rodzaje grzałek

Pierwszy podział grzałek dotyczy materiału, z którego są wykonane – przede wszystkim są to szkło i tworzywa sztuczne. Szklane grzałki są bardzo popularne, lecz o tyle problematyczne, że często ulegają awariom mechanicznym. Szkło, przy większych osobnikach, takich jak żółwie, może ulega pęknięciom. Taka grzałka bardzo szybko nagrzewa się i może oparzyć ryby pływające w akwarium. W przypadku tej, w całości wykonanej z tworzywa sztucznego, ryzyko pęknięcia jest praktycznie niemożliwe. Taka grzałka chroni także ryby przed oparzeniami. Dodatkowym atutem jest fakt, że przy niskim poziomie wody, może być zamontowana poziomo i równomiernie ogrzewać zbiornik.

Grzałki firmy AQUAEL

Inny podział przedstawia grzałki ze względu na cechy charakterystyczne. Firma AQUAEL posiada takie rodzaje, które pełnią specjalne funkcje w akwarium. Pierwszą z nich jest grzałka ULTRA HEATHER, wykonana z tworzywa sztucznego. Przeznaczona jest do akwariów z dużymi rybami i stworzeniami wodnymi. Nie tłucze się i jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Jej najważniejszą cechą jest to, że posiada wbudowany termostat, wyposażony w automatyczny termometr i alarm, chroniący przed przegrzaniem wody. Taki system w odpowiednim czasie informuje, że woda jest za ciepła i grzałkę należy wyłączyć. Innym rodzajem grzałek są te, których termostat jest w pełni elektroniczny. Nie posiada elementów mechanicznych, które są podatne na uszkodzenia, dzięki czemu jest bezawaryjny. Firma AQUAEL posiada w swojej ofercie taką grzałkę o nazwie PLATINUM HEATHER. Z kolei grzałka COMFORT ZONE  FIX posiada niezwykle precyzyjny termostat oraz funkcję samoczynnego włączania i wyłączania, w zależności od warunków panujących w akwarium. Dzięki temu można mieć pewność, że woda nie nagrzeje się lub nie oziębi za bardzo po zaprogramowaniu. Szklana grzałka FIX ZONE to urządzenie o kompaktowym rozmiarze i ciemnym kolorze, które świetnie maskuje się za akwariowymi roślinami, natomiast niezwykle ciekawą propozycją jest grzałka COMFORT ZONE GOLD. Dla akwarystów posiadających ogromne zbiorniki od 300 do 1000 litrów będzie idealna, ponieważ jej moc to nawet 500 W. Jest to grzałka złożona z dwóch modułów, które otoczone są ażurową obudową z tworzywa sztucznego, dzięki czemu grzałka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Można ją stosować w zbiornikach, w których pływają duże ryby, a nawet żółwie wodne. Co najważniejsze, jej styki pokryte są warstwą prawdziwego złota, co zapewnia długowieczność takiej grzałce. Firma AQUAEL oferuje grzałki w wielu różnorodnych opcjach i przystępnych cenach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE