Reklama

Jechał pijany na rowerze. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Opublikowano:
Autor:

Jechał pijany na rowerze. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas kolejnej akcji NURD funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali nie tylko ośmiu pieszych i siedmiu kierowców, ale też dwóch pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał orzeczony przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Podczas kolejnej akcji NURD funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali nie tylko ośmiu pieszych i siedmiu kierowców, ale też dwóch pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał orzeczony przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Akcja NURD organizowana jest przez mazowiecki garnizon policji z myślą o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego – pieszych, rowerzystach i motorowerzystach. Jej podstawowe założenie to poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie wypadków z udziałem pieszych i kierowców jednośladów. 
Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie popełniają wykroczeń, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu pieszych. Ale przyglądali się również zachowaniu pieszych i rowerzystów. Okazało się, że najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych wciąż jest przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonych miejscach. Policjanci zanotowali osiem takich przypadków. Wykroczenia przeciwko pieszym popełniło siedmiu kierowców. Dwóch rowerzystów jechało w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Jednym z nich był 38-latek z Gostynina, który miał wydany przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do 2020 roku. Za kierowanie rowerem po spożyciu alkoholu i za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

– Prosimy użytkowników dróg o trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych podczas korzystania z dróg – apeluje Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy KPP Gostynin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE