Reklama

Jest kasa dla samorządów i organizacji pozarządowych

Opublikowano:
Autor:

Jest kasa dla samorządów i organizacji pozarządowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządy lokalne i organizacje pozarządowe mogą składać swoje projekty w trzeciej edycji programu „Razem bezpieczniej”. Wnioski przyjmowane będą do 18 maja. Na sfinansowanie tegorocznej edycji programu przeznaczono 6 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.

Samorządy lokalne i organizacje pozarządowe mogą składać swoje projekty w trzeciej edycji programu „Razem bezpieczniej”. Wnioski przyjmowane będą do 18 maja. Na sfinansowanie tegorocznej edycji programu przeznaczono 6 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. 

Projekty, które będą składane przez samorządy i organizacje pozarządowe, dotyczyć mogą: bezpieczeństwa w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa; bezpiecznych przejść dla pieszych; przeciwdziałania patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży; edukacji dla bezpieczeństwa.
W tegorocznej edycji programu szczególny nacisk kładziony będzie na: bezpieczeństwo rowerzystów; bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym oraz przeciwdziałanie agresji, mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści (totalitaryzm, rasizm, religia, narodowość).
Dodatkowa pula środków finansowych przeznaczona zostanie na mikroprojekty dotyczące społeczności lokalnych do 10 tysięcy odbiorców.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki wybierze 26 projektów ocenionych najwyżej według kryteriów określonych przez Międzyresortowy Zespół do Spraw Programu. Zostaną one zakwalifikowane do drugiego etapu postępowania.
Projekty (wniosek, załączniki i płyta CD/DVD) składać można do 18 maja (decyduje data wpływu do kancelarii urzędu) wyłącznie do siedziby Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie) na adres: pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa z dopiskiem: Program „Razem bezpieczniej”.
Dodatkowe informacje o naborze projektów w ramach tegorocznej edycji programu dostępne są na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – www.mazowieckie.pl, w banerze „Razem bezpieczniej” lub pod linkiem: https://mazowieckie.pl/pl/urzad/aktualne-projekty/razem-bezpieczniej/119,Razem-Bezpieczniej.html

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE