Reklama

Jest kasa dla szpitala w Gostyninie-Zalesiu. Co uda się kupić?

Opublikowano:
Autor:

Jest kasa dla szpitala w Gostyninie-Zalesiu. Co uda się kupić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 19 mln zł dodatkowego wsparcia otrzymają szpitale w naszym województwie - zadecydowali dzisiaj radni sejmiku. Na pieniądze może również liczyć Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie-Zalesiu.

Około 19 mln zł dodatkowego wsparcia otrzymają szpitale w naszym województwie - zadecydowali dzisiaj radni sejmiku. Na pieniądze może również liczyć Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie-Zalesiu.

– Po raz kolejny w tym roku, dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa, możemy wesprzeć nasze szpitale i instytucje kultury. Dzięki tym dodatkowym środkom będą one mogły przeprowadzić niezbędne remonty i zakupić sprzęt – podkreślił marszałek Adam Struzik. Wśród nowych dotacji jest ponad 9 mln zł na szpitale z północnego Mazowsza.

Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie dostanie 10 placówek.

WSZPZOZ w Gostyninie otrzyma ponad 27 tys. zł na zakup pomp głębinowych. Dofinansowanie trafi też m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – w tym roku będzie to ponad 6,2 mln zł. Szpital dostanie ponad 4,3 mln zł na zakup aparatury i modernizację infrastruktury. Projekt ten będzie kontynuowany w 2019 r. (na jego realizację w przyszłym roku szpital otrzyma ponad 4,5 mln zł). Przedsięwzięcie jest realizowany częściowo ze środków unijnych, a jego ogólna wartość wynosi ponad 14,4 mln zł.

Pozostałe środki szpital przeznaczy na przebudowę konstrukcji dachu z jego dociepleniem (ponad 384 tys. zł), na zakup aparatury do hemodializy (352 tys. zł), sterylizatorów parowych z wytwornicą pary, wyposażeniem i oprogramowaniem (ponad 829 tys. zł) oraz m.in. na wyposażenie sali pooperacyjnej oraz zakup wózka elektrycznego do przewożenia zwłok (ponad 438 tys. zł).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE