Reklama

Jubileuszowy koncert, Promyki z Lucienia na deskach MCK

Opublikowano:
Autor:

Jubileuszowy koncert, Promyki z Lucienia na deskach MCK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym tygodniu Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia” obchodził jubileusz X – lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie miał miejsce jubileuszowy koncert, podczas którego wystąpili absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu i obecni członkowie zespołu. Gościem specjalnym uroczystości był zaprzyjaźniony Młodzieżowy Zespół Ludowy „Starini” z Łotwy.

W zeszłym tygodniu Szkolny Zespół Pieśni i Tańca ?Promyki Lucienia? obchodził jubileusz X ? lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie miał miejsce jubileuszowy koncert, podczas którego wystąpili absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu i obecni członkowie zespołu. Gościem specjalnym uroczystości był zaprzyjaźniony Młodzieżowy Zespół Ludowy ?Starini? z Łotwy.

Koncert prowadzony był w języku polskim i angielskim przez nauczycielki Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu - Agnieszkę Albińską i Annę Przybylską. W programie uroczystości jubileuszowej było przedstawienie historii zespołu w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Rafała Fijałkowskiego, występ absolwentów szkoły w Lucieniu i obecnych członków zespołu. Następnie swoje umiejętności wokalno – taneczne zaprezentowali goście  z Łotwy. Finałową częścią koncertu były podziękowania i wręczenie kwiatów przyjaciołom zespołu. W wydarzeniu uczestniczyli m. in. burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski, wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński, prezes Powiatowego Oddziału ZNP Andrzej Osiak, emerytowany proboszcz parafii w Lucieniu ks. Eugeniusz Klonowski oraz dyrektorzy szkół gminnych i miejskich. Wśród zgromadzonej publiczności gościliśmy emerytowanych pracowników szkoły, sympatyków i przyjaciół zespołu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE