Reklama

Już 1000 zgłoszeń na gostynińskiej Mapie Zagrożeń

Opublikowano:
Autor:

Już 1000 zgłoszeń na gostynińskiej Mapie Zagrożeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy niewłaściwa infrastruktura to najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców powiatu gostynińskiego. Od początku funkcjonowania mapy na naszym terenie zgłoszono 1000 zagrożeń.

Nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy niewłaściwa infrastruktura to najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców powiatu gostynińskiego. Od początku funkcjonowania mapy na naszym terenie zgłoszono 1000 zagrożeń. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w powiecie gostynińskim od 20 września 2016 r. Aplikacja pomaga gostynińskim mundurowym w dotarciu do miejsc, które nie wymagają pilnej interwencji. Każdy obywatel dzięki kilku kliknięciom może zgłosić nieodpowiednie zachowania w swoim rejonie. 

Dotychczas na terenie działania Komendy zgłoszono 1000 zagrożeń, z czego prawie połowa została potwierdzonych przez policjantów. Do najczęściej wskazywanych przez użytkowników kategorii należy zaliczyć naruszenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa to główne zagrożenia wskazywane za pomocą aplikacji. Świadczy to o tym, że dla naszych mieszkańców bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, a wobec nieprzestrzegania przepisów i brawury na drogach coraz więcej osób mówi stanowcze NIE.   

Pamiętajmy, że każdy z nas może dodatkowo zadbać i poprawić własne bezpieczeństwo. Wystarczy wejść na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html, nanieść na mapę zagrożenie i w ten sposób poinformować policję o niepokojących zjawiskach. Do zgłoszenia możemy dodać porę dnia, datę oraz krótki opis, a także plik (np. zdjęcie). 

Każdy sygnał to szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa. 

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa NIE służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE