Reklama

Już działa i monitoruje! Pierwszy taki w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Już działa i monitoruje! Pierwszy taki w powiecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od teraz mieszkańcy z informacjami na temat smogu będą na bieżąco. Na budynku starostwa, przy głównym wejściu uruchomiony został pierwszy w powiecie gostynińskim czujnik jakości i zapylenia powietrza.

Od teraz mieszkańcy z informacjami na temat smogu będą na bieżąco. Na budynku starostwa, przy głównym wejściu uruchomiony został pierwszy w powiecie gostynińskim czujnik jakości i zapylenia powietrza.

Czujnik pracuje non-stop i określa jakość powietrza w Gostyninie, wynik pokazuje się za pomocą kolorowego wyświetlacza. Kolor zielony oznacza, że jakość powietrza jest dobra, kolor czerwony, że jakość powietrza jest nieodpowiednia. Czujnik został zamontowany we współpracy z Fundacją AVIVA w ramach projektu Wiem czym Oddycham. Dane z czujnika dostępne są także on-line w internecie na stronie https://wiemczymoddycham.pl/. Także na telefonach komórkowych https://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/gostynin-289694

 8 marca w sali konferencyjnej Starostwa odbędzie się spotkanie na temat:„AIRLY i samorząd – czyli jak wygląda kompleksowa usługa monitorowania jakości powietrza w Gminie i Powiecie”. Aktualnie powiat gostyniński został włączony do ogólnopolskiej sieci monitoringu. W planie kolejne czujniki na terenie powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE