Reklama

Już nie "18 stycznia". Gostynińskie ulice zdekomunizowane

Opublikowano:
Autor:

Już nie "18 stycznia". Gostynińskie ulice zdekomunizowane  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O zmianach nazw ulic - z tych propagujących komunizm na te bardziej neutralne - powiedziano już wszystko. Część chwali, inni krytykują, jednak samorządy muszą dostosować się do ustawy zatwierdzonej przez parlament. Zmiany dosięgły także Gostynina, gdzie swoje dotychczasowe nazwy stracą trzy ulice. O których z nich mowa?

O zmianach nazw ulic - z tych propagujących komunizm na te bardziej neutralne - powiedziano już wszystko. Część chwali, inni krytykują, jednak samorządy muszą dostosować się do ustawy zatwierdzonej przez parlament. Zmiany dosięgły także Gostynina, gdzie swoje dotychczasowe nazwy stracą trzy ulice. O których z nich mowa?

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w Gostyninie zostaną zmienione nazwy trzech ulic:

- ul. 18 stycznia (data wkroczenia Armii Radzieckiej do Gostynina i "wyzwolenia spod hitlerowskiej okupacji). 
- ul. Rewekanta (Leon Rewekant - gostyniński działacz komunistyczny, dyrektor SP1).
- ul. Figielskiego (Władysław Figielski - urodzony w Soczewce działacz socjalistyczny i komunistyczny, zapalony marksista).

Nowa ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmian dokumentów, nawet jeśli nazwy ulic ulegną zmianie. Zgodnie z prawem, dokumentów będzie można używać tak długo, aż stracą ważność - informuje burmistrz Paweł Kalinowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE