Reklama

Kajetan Rajski gościł w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Kajetan Rajski gościł w Gostyninie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież z gostynińskich szkół zawitała wczoraj do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznejw Gostyninie na wydarzenie z cyklu "Przystanek historia". Tam czekał na nich nie byle kto, bo redaktor naczelny Kwartalnika "Wyklęci", autor książki "Wilczęta, rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych".

Młodzież z gostynińskich szkół zawitała wczoraj do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki w Gostyninie  na wydarzenie z cyklu "Przystanek historia". Tam czekał na nich nie byle kto, bo redaktor naczelny Kwartalnika "Wyklęci", autor książki "Wilczęta, rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych". 

Inicjatorem spotkań "Moja mała ojczyzna" jest Kierownik Filii nr 1, Grażyna Staniszewska. Pierwsze spotkanie skupiło się wokół harcerstwa, jego historii i założeń. Gościem specjalnym był dziennikarz i publicysta, Kajetan Rajski. Pierwsze ze spotkań w ramach cyklu "Moja mała Ojczyzna" odbyło się w filii MBP, na które przybyli uczniowie z gostynińskich szkół. 

 Drugie miało miejsce w Miejskim Centrum Kultury.

Spotkanie otworzyła i powitała zebranych dyrektor MBP Katarzyna Leśniewska.

Podczas swoich wystąpień młody krakowianin opowiadał o bohaterstwie ludzi walczących o nasz wolny kraj, którzy swoje życie podporządkowywali wartościom takim, jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Zwrócił także uwagę na to, że Polacy są medialnie na dużo gorszej pozycji, jeśli chodzi o "polskie obozy śmierci" czy spór polsko-żydowski.

Następnie wykład poświęcono Żołnierzom Wyklętym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na postać Józefa Franczaka, który ukrywał się do 1963 roku i o nim właśnie powstała książka „Mój ojciec – sierżant Laluś”. Pozycja książkowa, to wywiad z synem Józefa Franczaka, Markiem, napisany przez Kajetana Rajskiego, w setną rocznicę urodzin bohatera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE