Reklama

Kalinowski oczyszczony z zarzutów, komisja odrzuciła skargi

Opublikowano:
Autor:

Kalinowski oczyszczony z zarzutów, komisja odrzuciła skargi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś Komisja Rewizyjna odrzuciła trzy skargi na działalność burmistrza Gostynina wniesione m.in. przez byłego prawnika Urzędu Miasta, 78-letniego Franciszka Pawlaka.

Dziś Komisja Rewizyjna odrzuciła trzy skargi na działalność burmistrza Gostynina wniesione m.in. przez byłego prawnika Urzędu Miasta, 78-letniego Franciszka Pawlaka.

Jedna ze skarg dotyczyła wysokości wypłaty odszkodowania za przejęte nieruchomości przez miasto, będących własnością wnioskodawców. Inne skargi rozpatrywane przez członków Komisji Rewizyjnej dotyczyły faktu, iż Paweł Kalinowski nie wyraził zgody na umorzenie raty zadłużenia z tytułu opłaty adiacenckiej wraz z odsetkami. Na tą okoliczność podpisane zostało na wstępie porozumienie, które dotyczyło określenia wysokości pięciu rocznych rat w wysokości ok 3 tys złotych (każda). W tym roku rata nie została spłacona. Państwo Pawlak podpisali stosowne porozumienie z burmistrzem, godząc się tym samym na cenę 20 zł za 1 metr kwadratowy. Odszkodowanie zostało wypłacone zgodnie z umową. Po upływie roku od otrzymania odszkodowania, wnioskodawcy wystąpili z pismami do Urzędu Miasta o dobrowolną zapłatę tytułem wyrównania odszkodowania wykazując cenę... 60 zł za metr kwadratowy. W ocenie burmistrza Gostynina, roszczenia w tej sprawie są bezpodstawne. Warto przypomnieć, że Sąd Rejonowy już kiedyś odroczył pozew Państwa Pawlak.

- Bulwersującym dla mnie faktem jest to, że Państwo Pawlak myślą, iż pozbawiłem pracy Franciszka Pawlaka. Przypomnę raz jeszcze, że pan Pawlak jest już emerytem i otrzymuję swoją godziwą emeryturę – dodaje burmistrz, Paweł Kalinowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE