Reklama

Kameralnie i patriotycznie na zamku gostynińskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Kameralnie i patriotycznie na zamku gostynińskim [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wieczór polskiej muzyki fortepianowej ,,Od Chopina do współczesności” wypełniły fortepianowe dzieła polskich kompozytorów, które wykonywał Marcin Dominik Głuch oraz pełna nostalgii poezja.

Wieczór polskiej muzyki fortepianowej ,,Od Chopina do współczesności” wypełniły fortepianowe dzieła polskich kompozytorów, które wykonywał Marcin Dominik Głuch oraz pełna nostalgii poezja.

Marcin Dominik Głuch jest nie tylko świetnym pianistą, ale również doskonałym gawędziarzem. Niezwykle zajmująco opowiadał o roli, jaką muzyka tworzona przez polskich kompozytorów odgrywała w czasach, kiedy nasz kraj zniewolony był przez zaborców, czy w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej. Mówił nie tylko o autorach wykonywanych przez siebie kompozycji, ale i wielu innych twórcach, którzy zrobili wiele, aby polska nie zginęła z ludzkiej świadomości w czasach, gdy zniknęła z map Europy. Artysta, który od lat mieszka w Szwecji, mówił piękną polszczyzną, pozbawioną naleciałości tak charakterystycznych dla wielu osób, które emigrują z kraju „za chlebem”. 
Słuchacze zamkowego koncertu usłyszeli kompozycje Fryderyka Chopina, Karola Kurpińskiego, Sławomira Niewiadomskiego, Ludomira Różyckiego i Marcina Dominika Głucha. Swoją twórczość prezentowały związane z Gostynińskim Klubem Poetyckim Zenona Radzka i Grażyna Stasińska. Wiersze o tematyce niepodległościowej czytali również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.
Wieczór polskiej muzyki fortepianowej ,,Od Chopina do współczesności” został przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina we współpracy z gostynińkim Klubem Gazety Polskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE