Reklama

Karty na stół: IdG chciała promować się na seniorach?

Opublikowano:
Autor:

Karty na stół: IdG chciała promować się na seniorach?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przeciwko Inicjatywie dla Gostynina odwróciła się wciąż wyczekująca debiutu karta seniora. Autorski projekt członków stowarzyszenia już po raz drugi nie spodobał się wojewodzie i sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego. Czy rajcy zamierzali pokerowym zagraniem przemycić na kartę logo IdG? Burmistrz czuje się zniesmaczony, radni natomiast twierdzą, że... nie znają szczegółów projektu, który przegłosowali.

Przeciwko Inicjatywie dla Gostynina odwróciła się wciąż wyczekująca debiutu karta seniora. Autorski projekt członków stowarzyszenia już po raz drugi nie spodobał się wojewodzie i sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego. Czy rajcy zamierzali pokerowym zagraniem przemycić na kartę logo IdG? Burmistrz czuje się zniesmaczony, radni natomiast twierdzą, że... nie znają szczegółów projektu, który przegłosowali.

Gdy w październiku ubiegłego roku Wojewoda Mazowiecki w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność kilku zapisów uchwały dotyczącej "Gostynińskiej Karty Seniora" wydawało się, że po wprowadzeniu kilku kosmetycznych zmian program niebawem wejdzie w życie. Nic bardziej mylnego. Projekt Inicjatywy dla Gostynina po raz kolejny nie przeszedł wnikliwej analizy organu nadzoru. Wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera miał bowiem wątpliwości prawne i skierował skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Chodzi m.in o jeden mały szczegół, który w tym przypadku ma niebagatelne znaczenie. Projekt przygotowany przez radnych Inicjatywy dla Gostynina zakładał bowiem umieszczenie na karcie seniora logo IdG. To w odczuciu burmistrza jest niczym innym jak naruszeniem zasad demokracji poprzez promowanie stowarzyszenia IdG ze środków publicznych.

- Uważam to za absurdalne i niesmaczne. Idąc tokiem rozumowania liderów IdG, na karcie powinniśmy też umieścić logo PiS-u, ale takich rzeczy nie praktykuje się w żadnym mieście, gdzie wprowadzono kartę seniora – mówi stanowczo Paweł Kalinowski.

Czemu więc projekt został zaakceptowany na posiedzeniu Rady Miasta? Czemu urzędnicy nie wychwycili loga w projekcie? W magistracie twierdzą, że załącznik do uchwały pojawił się... już po głosowaniu. Próbowaliśmy uzyskać odpowiedź od radnych Inicjatywy dla Gostynina. Niestety, odsyłani od Annasza do Kajfasza, nie zdołaliśmy zdobyć komentarza na temat szczegółów projektu. Rajcy twierdzą, że... nie orientują się, czy logo faktycznie miało znaleźć się na karcie seniora.

Pozostaje więc pytanie: kiedy karta wejdzie do użytku? Czy za trzecim razem nie pojawią się kolejne komplikacje? o tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE