Reklama

Reklama

Karty w powiecie rozdane. PSL i IdG zgarniają wszystko! [GALERIA]

Opublikowano: 22 listopada 2018 17:36
Autor:

Karty w powiecie rozdane. PSL i IdG zgarniają wszystko! [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Radzie Powiatu Gostynińskiego wszystko jest już jasne. W trakcie dzisiejszej, pierwszej sesji nowej kadencji, kwestia obsady najważniejszych stanowisk została dopięta na ostatni guzik. Przez najbliższe 5 lat pierwsze skrzypce grać będzie koalicja PSL-IdG, a mający apetyt na władzę radni PiS będą musieli obejść się smakiem.

Reklama

W Radzie Powiatu Gostynińskiego wszystko jest już jasne. W trakcie dzisiejszej, pierwszej sesji nowej kadencji, kwestia obsady najważniejszych stanowisk została dopięta na ostatni guzik. Przez najbliższe 5 lat pierwsze skrzypce grać będzie koalicja PSL-IdG, a mający apetyt na władzę radni PiS będą musieli obejść się smakiem. 

Dzisiejszy porządek obrad przewidywał wybór jedynie przewodniczącego Rady. O zmianę porządku, zaraz po rozpoczęciu posiedzenia, wniosła jednak radna Maria Wróblewska (PSL). To zaowocowało poszerzeniem sesji o wybór przewodniczącego, a także powołanie starosty, jego zastępcy oraz członków zarządu powiatu. 

Funkcja przewodniczącego rady - podobnie jak 4 lata temu - przypadła Katarzynie Osowicz-Szewczyk z PSL (stosunek głosów: 15 za i 2 przeciw). Na jej zastępcę wybrano Michała Bartosiaka z IdG (10 za, 6 przeciw i 1 wstrzymujący się). 

Jak już informowaliśmy, w wyścigu o fotel starosty tryumfował Arkadiusz Boruszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Również stanowisko wicestarosty przypadło w udziale PSL-owi, a mianowicie Marii Wróblewskiej. Ostatnią kwestią do dogrania pozostawało uzupełnienie składu zarządu powiatu. Trzema szczęśliwcami okazali się: Roman Augustyniak (IdG), Wiesław Wojtalewicz (PSL),  a także Teresa Russek (Siemowit IV). 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (97)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.