Reklama

Kary, egzekucje i powikłania, czyli szczepienia dzieci w powiecie gostynińskim [STATYSTYKI]

Opublikowano:
Autor:

Kary, egzekucje i powikłania, czyli szczepienia dzieci w powiecie gostynińskim [STATYSTYKI] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat kontrowersyjny - jedni są „za”, drudzy „przeciw”, a jeszcze inni nie wyrobili sobie własnego zdania w temacie. Faktem jest, że prawo nakazuje szczepić swoje pociechy niezależnie od poglądów i przekonań. Jak statystyki dotyczące wypełnienia obowiązku szczepień oraz powikłań poszczepiennych prezentują się w powiecie gostynińskim? O to pytamy o Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Temat kontrowersyjny - jedni są ?za?, drudzy ?przeciw?, a jeszcze inni nie wyrobili sobie własnego zdania w temacie. Faktem jest, że prawo nakazuje szczepić swoje pociechy niezależnie od poglądów i przekonań. Jak statystyki dotyczące wypełnienia obowiązku szczepień oraz powikłań poszczepiennych prezentują się w powiecie gostynińskim? O to pytamy o Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

W 2017 roku zarejestrowano 1 zgłoszenie niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP) u dziecka po szczepieniu BCG (przeciw gruźlicy), natomiast w 2016 roku były to 2 przypadki - jeden dotyczył BCG, drugi szczepienia przeciw błonnicy, tężcowi i ksztuścowi. Były to odczyny miejscowe, łagodne. Stan dzieci po zakończeniu leczenia był dobry, a odczyny miejscowe ustąpiły.

Pełne, oficjalne dane dotyczące dopełnienia przez rodziców obowiązku szczepień w roku obecnym sporządzone będą dopiero w marcu. Statystyki z 2016 roku mówią, że programem szczepień ochronnych objętych zostało 93 % dzieci i młodzieży. Jak można było się spodziewać, nie wszyscy rodzice dopilnowali tego obowiązku. 

W ubiegłym roku, Sanepid, jako wierzyciel obowiązku poddania dziecka obowiązkowym szczepieniom ochronnym, skierował do Wojewody Mazowieckiego 14 wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego w stosunku do rodziców z powodu niedopełnienia przez nich obowiązku szczepienia dzieci. W roku obecnym natomiast złożono póki co 6 podobnych wniosków. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE