Reklama

Kasa na drogi i sannicki pałac 

Opublikowano:
Autor:

Kasa na drogi i sannicki pałac  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2018 roku samorząd województwa mazowieckiego zamierza przeznaczyć na inwestycje aż 1,1 miliarda złotych. Do subregionu płockiego trafi ponad 190 milionów. Część tej imponującej kwoty wykorzystana będzie na inwestycje w powiecie gostynińskim.

W 2018 roku samorząd województwa mazowieckiego zamierza przeznaczyć na inwestycje aż 1,1 miliarda złotych. Do subregionu płockiego trafi ponad 190 milionów. Część tej imponującej kwoty wykorzystana będzie na inwestycje w powiecie gostynińskim.

Aż 570 milionów pochłonąć mają inwestycje drogowe. Na subregion płocki przeznaczono z tego 171,2 mln złotych. Część tej kwoty spożytkowana zostanie również na drogi w powiecie gostynińskim. 
6 milionów złotych zostało zarezerwowane na dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 583 – przejście przez Lwówek i Pacynę. Rozbudowa drogi łączącej Bierzewice z Gostyninem, będącej częścią DW 573 kosztować ma 4,5 miliona złotych. Remontowany będzie również odcinek tej samej drogi przechodzący przez Gostynin – skrzyżowanie ulicy Legionów Polskich z drogami gminną i wojewódzką (nieoficjalnie mówi się, że na jednym z najbardziej niebezpiecznych gostynińskich skrzyżowań ma powstać rondo). Na ten cel w budżecie Mazowsza zarezerwowano 3 miliony złotych.
Bardzo duże znaczenie dla mieszkańców powiatu gostynińskiego mogą mieć również prace na drodze wojewódzkiej nr 577 z Łącka do miejscowości Ruszki pod Sochaczewem. Trasa ta wykorzystywana jest przez mieszkańców powiatu gostynińskiego jeżdżących do Warszawy. 
Warto więc wiedzieć, że w tym roku rozpocznie się budowa obwodnicy Gąbina, na którą wydane będzie 25 milionów zł z mazowieckiego budżetu. Do tego na prace przy jednym z odcinków DW 577 zabukowano 5,9 miliona zł. 
Na pieniądze z mazowieckiego budżetu liczyć może również Zespół Pałacowo-Parkowy im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Na modernizację jego infrastruktury przekazane zostanie ponad 4,5 mln zł (2,7 mln zł pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE