Reklama

Kasa na sport rozdzielona. Kto i ile dostanie?

Opublikowano:
Autor:

Kasa na sport rozdzielona. Kto i ile dostanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozstrzygnięty został konkurs na realizację zadań związanych z rozwojem sportu. Między osiem klubów rozdzielonych zostało 330 tysięcy złotych. Najwięcej, bo aż 210 tysięcy zł. trafi do Mazura Gostynin.

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację zadań związanych z rozwojem sportu. Między osiem klubów rozdzielonych zostało 330 tysięcy złotych. Najwięcej, bo aż 210 tysięcy zł. trafi do Mazura Gostynin.

Zanim zapadła ostateczna decyzja o sposobie rozdzielenia pieniędzy między poszczególne kluby, burmistrz Paweł Kalinowski zapoznał się z opinią komisji konkursowej, która dokładnie przeanalizowała wszystkie zgłoszone jej oferty, odrzucając tylko jedną z nich – złożoną przez Klub Sportu Walki K.O. Fight Team Gostynin. W uzasadnieniu decyzji czytamy, że oferta nie została dopuszczona do oceny merytorycznej, ponieważ nie spełnia wymogów formalnych.
MKS Mazur Gostynin, którego seniorska drużyna występuje w północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi piłkarskiej, a drużyny młodzieżowe rywalizują w rozgrywkach prowadzonych przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, wnioskował o 232 tysiące złotych na szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych. Do Mazura trafi 210 tysięcy zł.
MUKS Handball Team Skrwa Gostynin wnioskował o 55 tysięcy na rozwój piłki ręcznej jako alternatywy dla dzieci z Gostynina i okolicy, otrzymał dotację na działalność w wysokości 30 tysięcy złotych.
Taka sama kwota (z wnioskowanych 40 tys. zł.) trafiła do UKS Alfa Gostynin na realizację programu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w zakresie tenisa stołowego. Warto podkreślić, że Alfa prowadzi również dwa zespoły występujące w rozgrywkach ligowych tenisa stołowego. 
Do Gostynińskiego Szkolnego Związku Sportowego trafiło 20 tysięcy zł (z wnioskowanych 25 tys.), które przeznaczone ma być na organizację imprez i zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Również 20 tysięcy zł (z wnioskowanych 22,4 tys.) trafiło do UKS-u Zwoleń Team, który zamierza zajmować się szkoleniem młodych wrotkarzy, organizacją imprez wrotkarskich w Gostyninie oraz startami w zawodach organizowanych na terenie całego kraju.
Klub Żeglarski Halls, który zamierza startować w regatach żeglarskich organizowanych na Zalewie Włocławskim, w Płocku i innych miastach, otrzymał na ten cel 15 tysięcy zł (z wnioskowanych 52. tys.).
Klub Sportowy Błyskawica Lucień otrzymał 4 tysiące złotych (z wnioskowanych 20 tys.) na działalność treningową i prowadzenie zespołu ligowego.
Piłkarska Akademia UKS Football Education wnioskowała o 32,5 tysiąca na szkolenie młodych futbolistów i ich udział w rozgrywkach POZPN w kategoriach Żak U-9 i Orlik U-11. Zdaniem komisji konkursowej oferta spełniała wprawdzie wymogi formalne, ale zawarty w niej kosztorys był mało precyzyjny. Dlatego klub otrzymał dotację w wysokości zaledwie 1 tysiąca złotych. Jak poinformował nas jeden z jego przedstawicieli – Marcin Mofina, klub zrezygnował z przyjęcia dotacji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE