Reklama

"Kibicomania" po raz czwarty w Gostyninie!

Opublikowano:
Autor:

"Kibicomania" po raz czwarty w Gostyninie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz czwarty gostynińscy policjanci i Gimnazjum nr 2 zorganizowali turniej „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie”. Ideą imprezy jest zaprezentowanie przez młodzież zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej i sportowego dopingu.

Już po raz czwarty gostynińscy policjanci i Gimnazjum nr 2 zorganizowali turniej ?Kibicomania ? fair kibicowanie, tak ważne jak granie?. Ideą imprezy jest zaprezentowanie przez młodzież zasad ?fair play? podczas rywalizacji piłkarskiej i sportowego dopingu.

W tym roku do rywalizacji łącznie zgłoszonych zostało 9 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 z Gostynina oraz szkół z: Sierakówka, Zwolenia, Lucienia, Solca, Emilianowa, Szczawina Kościelnego i Białotarska. Każda szkoła wystawiła drużynę zawodników piłki nożnej i drużynę kibiców. Arbitrem meczu finałowego był Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski.

Turniej wygrali piłkarze z SP nr 1 w Gostyninie, natomiast w kategorii dopingu bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. W przerwach miedzy meczami odbywały się konkursy oraz pokazy taneczne zespołów kibiców i uczennic Gimnazjum nr 2 w Gostyninie. Dodatkowo Michał Pasikowski z sierakowskiej podstawówki został wyróżniony nagrodą za zasady „fair play” na boisku.

Wsparcia finansowego na nagrody dla drużyn udzielił  Urząd Miasta w Gostyninie oraz Urzędy Gminy w Gostyninie, Pacynie i Szczawinie Kościelnym. Dodatkowo Prezes Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Dariusz Kluge przekazał dla drużyn piłkarskich zestawy piłek.

Impreza „Kibicomania” jak najbardziej wpisuje się w założenia ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Docelowym założeniem akcji jest podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych. Niemniej ważnym aspektem jest fakt, że uczniowie poprzez przygotowania do turnieju poświęcają czas na sportowy trening, który jest świetną alternatywa na radzenie sobie z negatywnymi emocjami i pokusami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE