Reklama

Kiedy warto zapisać dziecko do stomatologa dziecięcego na Żoliborzu?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy warto zapisać dziecko do stomatologa dziecięcego na Żoliborzu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najmłodsi pacjenci potrzebują regularnych wizyt u stomatologa dziecięcego – nawet, jeśli nie posiadają jeszcze stałych zębów. Pozwoli to uniknąć wielu problemów z uzębieniem w przyszłości oraz szybko reagować na wiele nieprawidłowości. Kiedy warto zaprowadzić swoją pociechę do dentysty lub ortodonty, jaki zakres usług jest dostępny dla najmłodszych oraz jak wybrać odpowiedni gabinet na Żoliborzu?

Najmłodsi pacjenci potrzebują regularnych wizyt u stomatologa dziecięcego – nawet, jeśli nie posiadają jeszcze stałych zębów. Pozwoli to uniknąć wielu problemów z uzębieniem w przyszłości oraz szybko reagować na wiele nieprawidłowości. Kiedy warto zaprowadzić swoją pociechę do dentysty lub ortodonty, jaki zakres usług jest dostępny dla najmłodszych oraz jak wybrać odpowiedni gabinet na Żoliborzu?

Stomatologia i ortodoncja dziecięca w Warszawie – usługi dla najmłodszych pacjentów

Dzieci, tak jak dorośli, mogą borykać się z wieloma problemami, dotyczącymi zgryzu. Odpowiednia profilaktyka oraz szybkie reagowanie pozwolą uniknąć niepotrzebnego bólu oraz narastania nieprawidłowości, które mogą przełożyć się na problemy w późniejszym życiu. Z tego względu tak ważne jest umawianie swojej pociechy na regularne wizyty u specjalisty. Stomatolog dziecięcy Żoliborz szybko wykryje jakiekolwiek problemy z próchnicą, pomoże także w sytuacji, kiedy potrzebna będzie ekstrakcja zęba, jego wypełnienie lub lakowanie. Ponadto, specjalista może także rozwiązać problem wymagający podcięcia wędzidełka wargi górnej, dolnej lub języka.

Do ortodonty dziecięcego warto zgłosić się w sytuacji, kiedy obecna jest wada zgryzu, np. nieprawidłowe uszeregowanie zębów, zbyt duże stłoczenie zębów czy zbyt duże przerwy między nimi. Najczęściej w tym przypadku stosuje się zdejmowane lub stałe aparaty na zęby, które pozwolą uzyskać prosty, symetryczny uśmiech. W przypadku takiego rozwiązania, potrzebne są również regularne wizyty u specjalisty w celu kontrolowania postępów oraz regulowania aparatu. Nie powinno się zaniedbywać wad zgryzu – pracowanie nad nimi we wczesnym wieku jest łatwiejsze, niż w dorosłym życiu. Mogą one także powodować u dziecka wiele trudności, w tym wady wymowy czy nawet asymetrię twarzy.

Przy zabiegach bolesnych – jak ekstrakcja zębów czy podcinanie wędzidełka – stosuje się u dzieci znieczulenie miejscowe. Jeśli jednak rodzice uznają, że konieczna będzie narkoza, poszczególne zabiegi mogą zostać, po konsultacji z odpowiednimi specjalistami, przeprowadzone w znieczuleniu ogólnym. W takiej sytuacji podczas zabiegu będzie obecny lekarz anestezjolog.

Wizyta adaptacyjna u dentysty dziecięcego – w jakiej sytuacji się na nią zdecydować?

U wielu dzieci lekarze wywołują stres – podobnie, jak u dorosłych. Jeśli malucha czeka pierwsza wizyta u dentysty dziecięcego na Żoliborzu, warto skorzystać z możliwości zamówienia wizyty adaptacyjnej. Jest to spotkanie ze stomatologiem dziecięcym, które nie ma na celu przeprowadzenie żadnego zabiegu, a jedynie zapoznanie się malucha z lekarzem i jego gabinetem. Specjalista opowie małemu pacjentowi o swojej pracy i oprowadzi go po gabinecie, pozwoli usiąść na fotelu stomatologicznym i obejrzeć narzędzia dentystyczne. Taka wizyta pozwala znacznie zredukować stres, wynikający często ze strachu przed nieznanym. Dzięki temu dziecko chętniej przyjdzie na wizytę właściwą.

Nowoczesne gabinety stomatologiczne dla dzieci

Zredukowanie stresu oraz zaciekawienie dziecka to, obok profesjonalnego leczenia, podstawowe zadania ortodoncji i stomatologii dziecięcej. Mali pacjenci bywają najbardziej wymagający, dlatego zarówno lekarze, jak i ich gabinety muszą być odpowiednio przygotowane na ich przyjęcie. Wybierając stomatologa dziecięcego na Żoliborzu, powinniśmy wybrać lekarza z odpowiednim podejściem do dzieci, cierpliwego i z poczuciem humoru. Ważna jest także pewność siebie, dzięki niej bowiem mały pacjent poczuje się pewniej i zaufa specjaliście. Gabinety, w których przyjmowane są dzieci, są najczęściej kolorowe, można w nich spotkać także telewizory, na których wyświetlane są bajki – pozwalają one odwrócić uwagę malucha podczas zabiegu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE