Reklama

Kierowca busa jechał na podwójnym gazie

Opublikowano:
Autor:

Kierowca busa jechał na podwójnym gazie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony weekend od wczesnych godzin porannych gostynińska drogówka prowadziła działania pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki” oraz ,,Trzeźwość w przewozie osób”. Niestety, nie obyło się bez incydentu.

W miniony weekend od wczesnych godzin porannych gostynińska drogówka prowadziła działania pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki” oraz ,,Trzeźwość w przewozie osób”. Niestety, nie obyło się bez incydentu. 

Działania miały miejsce 12 stycznia. Swoim zasięgiem obejmują obszar całego województwa, a na terenie naszego powiatu włączają się w nie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mają one na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom, w tym przede wszystkim pojazdów komunikacji publicznej, taksówek czy transportu prywatnego. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem w przypadku zdarzeń drogowych z ich udziałem dochodzi do zagrożenia dla znacznej liczby użytkowników dróg. Podczas minionej soboty przebadano 556 kierujących, w tym 22 busami i autobusami, ujawniono jednego nietrzeźwego kierującego. 

- Pomimo wielu apeli i srogich kar nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, stwarzający zagrożenie dla wszystkich uczestników dróg. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba pijana, pamiętajmy o zgłoszeniu tego faktu policji! - apeluje asp. Paweł Łuczak z KPP Gostynin. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE