Reklama

Kierowco miej się na baczności. W poniedziałek akcja „trzeźwość w przewozie osób”

Opublikowano:
Autor:

Kierowco miej się na baczności. W poniedziałek akcja „trzeźwość w przewozie osób”  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek (22.01.) gostynińska drogówka od wczesnych godzin rannych przeprowadzi akcję „Trzeźwość w przewozie osób”. Działania mają na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom przewożących pasażerów.

W poniedziałek (22.01.) gostynińska drogówka od wczesnych godzin rannych przeprowadzi akcję ?Trzeźwość w przewozie osób?. Działania mają na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom przewożących pasażerów.

Działania prowadzone będą na terenie całego Mazowsza. Policjanci przeprowadzą kontrole autobusów i busów oraz innych pojazdów przede wszystkim pod kątem ujawniania faktów kierowania tymi pojazdami przez kierowców będących w stanie nietrzeźwym.
Policjanci przypominają, że alkohol za kierownicą to jedna z poważniejszych przyczyn powstawania wypadków i innych zdarzeń drogowych. Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie jest w stanie w odpowiedni sposób ocenić pojawiających się na drodze sytuacji i niejednokrotnie za późno reaguje na występujące zagrożenia. Pamiętać należy, że o tym, czy dojdzie do zdarzenia drogowego czy też nie czasami decydują ułamki sekund. Kierowca nietrzeźwy praktycznie zawsze doprowadza do zdarzenia drogowego, reagując za późno właśnie o  te ułamki sekund. Ten niewielki czas niestety może decydować również o tym czy uczestnik zdarzenia drogowego przeżyje, czy też nie.
Dlatego właśnie policjanci cyklicznie prowadzą tego rodzaju działania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE