Reklama

Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

Opublikowano:
Autor:

Kierowco! Nie polujemy na zebrach! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku gostynińscy policjanci wraz z dziećmi zainaugurowali kampanię pn. „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

Dzisiaj przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku gostynińscy policjanci wraz z dziećmi zainaugurowali kampanię pn. ?Kierowco! Nie polujemy na zebrach!? mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego, ponieważ w przypadku zdarzenia z jakimkolwiek pojazdem dla pieszego to spotkanie zawsze kończy się obrażeniami. Ponadto wielu użytkowników dróg niekiedy zapomina podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drogach, a w szczególności w rejonie przejść dla pieszych.

Właśnie dlatego, w ramach programu „B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony”,  stworzona została kampania: „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!”. Gostynińscy policjanci do pierwszych działań zaprosili uczniów sierakowskiej podstawówki. W rejonie przejścia dla pieszych dzieci rozdawały kierowcom naklejki na szyby i ulotki informujące o kampanii, a policjant przypominał podstawowe przepisy ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania, najmłodsi uczniowie, w rozmowie z policjantami rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, a dzieci otrzymały zakładki „Świeć przykładem na sprawnym rowerze”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE