Reklama

Kilkadziesiąt kontroli sanepidu: posypały się mandaty

Opublikowano:
Autor:

Kilkadziesiąt kontroli sanepidu: posypały się mandaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 60 kontroli sanitarnych w sklepach spożywczych, w tym 12 w marketach przeprowadzili w pierwszym półroczu tego roku na terenie Gostynina pracownicy sanepidu. Część kontroli wykazała nieprawidłowości, za które 8 osób zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości 1500 zł.

60 kontroli sanitarnych w sklepach spożywczych, w tym 12 w marketach przeprowadzili w pierwszym półroczu tego roku na terenie Gostynina pracownicy sanepidu. Część kontroli wykazała nieprawidłowości, za które 8 osób zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości 1500 zł.

 W trakcie kontroli stwierdzono m.in: przeterminowane artykuły spożywcze, nieprawidłową temperaturę przechowywania artykułów spożywczych, brak bieżącej ciepłej wody, zły stan sanitarno-higieniczny pomieszczeń, brak porządku i bieżącej czystości, brak dokumentacji, z zakresu dobrych praktyk higienicznych.

Za stwierdzone uchybienia, osoby winne zaniedbań zostały ukarane 8 mandatami karnymi na kwotę 1500 zł. W postępowaniu kontrolnym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wystawił 10 decyzji administracyjnych, nakazując doprowadzenie stanu sanitarno-higienicznego sklepów do wymagań sanitarno-higienicznych i zdrowotnych określonych w obowiązujących przepisach prawa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE