Wibracje to pierwszy i największy festiwal rozwojowy w kraju. Po ubiegłorocznym sukcesie wydarzenie powraca – ze zdwojoną siłą. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi zespół Novalima z Peru, koncert zaśpiewa Nneka, a w piątek Łąki Łan. Na tym nie koniec! Z wykładami pojawi się dr T Oleszczuk, dr J Jóźwiak, ponownie wystapi Beata Pawlikowska, która po ubiegłorocznej edycji ukochała sobie Wibracje i będzie na nich ponownie!
Z Efezu Heraklit stwierdził, że jedyną stałą w życiu jest zmiana. Wszystko się zmienię, pulsuje, ewoluuje. Taki motyw przewija się w tegorocznym festiwalu.
- Ewolucja, zmiana, przeszłość w przyszłość, a teraźniejszość jako oś wszechświata. Zobaczycie to na plakacie: dziecko pędzi w przyszłość na Walerianie osłonięte szalem helisy DNA z pierwszymi literami kodu Bitcoina – symbolem ewolucji, już nie biologicznej, ale kulturowej - mówi Łukasz Gołoś, pomysłodawca wydarzenia.
Jak przekonuje - teraz funkcjonujemy w rzeczywistości cyfrowej, w czasie digitalizacji - kiedyś było jednak inaczej.
- Jak pojechaliśmy z kumplami ćwierć wieku temu polonezem do Turcji, z tymi inkryminowanymi mapami, to przywiozłem 2 klisze ze zdjęciami, z czego 1/4 po wywołaniu była do niczego czyli mieliśmy łącznie 40 zdjęć. Do dzisiaj zostało pięć. Trzymam je w specjalnej drewnianej szkatułce, z dala od ludzkich oczu i niebezpieczeństw tego świata (np. naszego psa). Teraz 50 zdjęć robi ktoś dokumentując spożywanie poranne kawy - wspomina,
Jak wskazuje organizator festiwalu, ciągła zmiana sprawia, że wszystko jest trywialne i powszechne. Puenta? - Uśmiechać się, być dobrym na co dzień, dla siebie i innym wybaczać. Trzeba w tym życiu żyć i magię tego życia czuć! - przekonuje Gołoś.
I właśnie efektem tego przekonania jest festiwal, który na dobre wdarł się już do kalendarza imprez.
Festiwal Wibracje 2025
W dniach 16–20 lipca odbędzie się już 9. edycja Festiwalu Wibracje. Jak przekonują organizatorzy – to coś więcej niż kilkudniowe wydarzenie kulturalne – to styl życia.
– Promujemy świadome podejście do zdrowia, relacji, planów i samych siebie. Z pagórkowatych Mazur wydarzenie przeniosło się w sam środek Polski, czyli w okolice Płocka. Zapewne kojarzycie historię „Znachora”. Inspiracją dla autora książki, Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, była prawdziwa postać wyjątkowo skutecznego uzdrowiciela, który przyjmował swoich pacjentów właśnie w festiwalowej Osadzie Młynarza – tłumaczą organizatorzy.
Ponad 200 wydarzeń!
Wykłady, warsztaty, ceremonie, koncerty, 10 stref tematycznych, strefa targowa czy leśne SPA. W ramach festiwalu zrealizowanych zostanie ponad 200 wydarzeń! Jak wyjaśniają organizatorzy, Wibracje łączą kilka obszarów: wykłady prowadzone przez specjalistów, warsztaty, ceremonie, koncerty polskich i zagranicznych artystów, muzykę relaksacyjną (gongi, misy tybetańskie, kamertony), spektakle teatralne oraz strefę targową z usługami i produktami związanymi ze zdrowym stylem życia, ideą zero waste, ekomodą i zdrowym jedzeniem.
– W czasach instant, gdy wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki – mówi Łukasz Gołoś, pomysłodawca festiwalu.
Tegoroczny program
Tematy poruszane podczas festiwalu to m.in.: psychologia, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna niekonwencjonalna, rozwój świadomości, praca z ciałem, najnowsze badania naukowe odsłaniające naturę rzeczywistości i człowieka, dojrzała ekologia i permakultura, naturalne budownictwo, szamanizm czy enteogeny.
Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się m.in. prof. Paweł Holas, który opowie o uzależnieniach cyfrowych, oraz dr Tadeusz Oleszczuk, który przedstawi temat równowagi hormonalnej i zdrowego stylu życia.
W strefie tantry zajęcia poprowadzą siostry Hanna i Magda Darmas. Będzie można spotkać także Zosię i Dawida Rzepeckich, Aarona Kleinermanna oraz Riyę Sokół.
Strefa Dom Dźwięku w tym roku ugości Yael Deckelbaum, która zaprosi do kręgu pieśniarskiego, oraz multiinstrumentalistę T. Etno. Z kolei w strefie ruchu warsztaty taneczne poprowadzi zespół Amenti, a Ola Żelazo zadba o poranny rozruch uczestników.
Nie zabraknie również mocnych wykładów. Na Festiwal Wibracje przyjadą m.in. dr Tadeusz Oleszczuk (zdrowa dieta), dr Jarosław Jóźwiak (ADHD w kontekście rodziny), Beata Pawlikowska (podróże i zdrowie) oraz dr Adam Zburut (zmiany klimatyczne). Ponadto Zosia i Dawid Rzepeccy zaprezentują bezpieczną tantrę dla par.
Nad Skrwą zagrają artyści. Kto dokładnie?
Nigeryjska piosenkarka Nneka, porównywana do Erykah Badu
Facesoul
Łąki Łan, Peruwiański zespół etno Novalima (pierwszy koncert w Polsce!)
Nasiri
A także Kermesse. A to tylko część artystów! Nie zabraknie też tanecznych uniesień: ecstatic dance, biodanza, ceremonia kakao.
Kiedy i gdzie?
Nazwa festiwalu została zainspirowana słowami Nikoli Tesli: „Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.” Z tą dewizą zgadza się coraz więcej osób. W 2024 roku Festiwal Wibracje odwiedziło ponad 6 tys. osób. Czy w tym roku będzie ich więcej?
Festiwal Wibracje odbędzie się od 16 do 20 lipca (środa–niedziela) w Osadzie Młynarza w Radotkach (powiat płocki). Warto się pospieszyć – właśnie wyczerpuje się trzecia pula biletów (z czterech dostępnych). Wkrótce ruszy sprzedaż ostatniej – nie warto zwlekać!
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziemy na oficjalnym profilu facebookowym Festiwalu Wibracje, instagranie oraz TikToku (@festiwalwibracje).
Szczegółowy program zaś na oficjalnej witrynie internetowej wibracje.com.pl.
Bilety zaś można kupić poprzez stronę bilety.store.
Jak to wyglądało przed rokiem? Zobacz relację zdjęciową oraz film!
Komentarze (0)