Reklama

Klucze przekazane, wstęga przecięta: blok przy ul. Targowej oddany do użytku

Opublikowano:
Autor:

Klucze przekazane, wstęga przecięta: blok przy ul. Targowej oddany do użytku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek wielorodzinny z lokalami socjalnymi dla 60 rodzin został dziś oficjalnie oddany do użytku. Uroczystego otwarcia budynku przy ul. Targowej dokonał burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Robackim, prezesem MTBS Konradem Wilkanowiczem i wykonawcą inwestycji prezesem firmy Hydropol Pawłem Żółtowskim.

Budynek wielorodzinny z lokalami socjalnymi dla 60 rodzin został dziś oficjalnie oddany do użytku. Uroczystego otwarcia budynku przy ul. Targowej dokonał burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Robackim, prezesem MTBS Konradem Wilkanowiczem i wykonawcą inwestycji prezesem firmy Hydropol Pawłem Żółtowskim.

Pozwolenie na budowę tego budynku uzyskano 16.04.2014 r., natomiast przetarg na realizację inwestycji ogłoszony został w styczniu 2016 r. Umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą czyli gostynińską firmą Hydropol zawarta została w marcu ubiegłego roku i wówczas prace ruszyły z impetem. Wszyscy mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali na jakim etapie w danym czasie są prace budowlane.

- Jest to taki niezwykły element naszych codziennych działań na rzecz samorządu i mieszkańców, będący zwieńczeniem pracy wielu osób, poprzedzonej wieloma niełatwymi rozmowami i decyzjami. Dzięki jednak determinacji i wsparciu szerokiego grona osób udało się całe przedsięwzięcie doprowadzić do końca. Jest to największy, materialny dar jaki możemy mieszkańcom ofiarować – powiedział Burmistrz.

Budowa bloku socjalnego możliwa była dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 763 228,80 złotych. Łączny koszt inwestycji wyniósł 6 203 286,19 i obejmuje opracowanie projektu, wykonanie przyłączy gazowych, elektrycznych, nadzory autorskie i inwestorskie oraz prace budowlane. W czterokondygnacyjnym podpiwniczonym, budynku znajduje się 60 mieszkań o powierzchni od 32 do około 63 m2 oraz pomieszczenia gospodarczo-techniczne.

W tym uroczystym dniu burmistrz życzył mieszkańcom nowych lokali wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia, który rozpoczął się wraz z odebraniem kluczy do mieszkań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE