Reklama

Reklama

Kobiety u władzy: Gostynin sfeminizowany

Opublikowano: wt, 24 paź 2017 12:51
Autor:

Kobiety u władzy: Gostynin sfeminizowany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobiety coraz odważniej poczynają sobie w politycznym świecie, co przekłada się również na niwę samorządową. Rosnące wpływy płci pięknej widoczne są też w powiecie gostynińskim, który znalazł się w czołówce rankingu... najbardziej sfeminizowanych samorządów. Niewiele gorzej na tle powiatu wypada także gostynińska Rada Miasta. Można więc śmiało rzec, że nie tylko p. Agnieszką samorząd stoi.

Reklama

Kobiety coraz odważniej poczynają sobie w politycznym świecie, co przekłada się również na niwę samorządową. Rosnące wpływy płci pięknej widoczne są też w powiecie gostynińskim, który znalazł się w czołówce rankingu... najbardziej sfeminizowanych samorządów. Niewiele gorzej na tle powiatu wypada także gostynińska Rada Miasta. Można więc śmiało rzec, że nie tylko p. Agnieszką samorząd stoi.

Według danych przedstawionych na stronie wspólnota.org, wynika, że od wyborów w 1998 roku do tych ostatnich, sprzed 3 lat, udział kobiet w jednostkach samorządowych wzrósł o 6 procent - z 15 do 21.

W klasyfikacji powiatów równych sobie nie ma powiat olsztyński, gdzie kobiety stanowią aż 74 proc. rady. W tym zestawieniu Gostynin nie ma się jednak czego wstydzić, gdyż feminizacja na poziomie 26,35 proc. daje mu bardzo wysokie, 25 miejsce na 314 sklasyfikowanych powiatów (dla porównania: Płock, miasto na prawach powiatowych - 9,22 proc., 185 miejsce, Kutno - 9,71 proc. - 171). W przypadku 7 ostatnich miejsc, w radzie nie zasiada nawet jedna pani.

Wysoką pozycję w rankingu zajmuje także Rada Miasta Gostynina. Tutaj spódniczkę ubiera co piąty rajca, co plasuje gród Siemowita na 195 pozycji na 847 miast (Kutno - 9,52 proc., 673 miejsce). W zestawieniu bezapelacyjnie prowadzi sfeminizowany niemal zupełnie Frombork, gdzie panie stanowią 86,67 proc. rady, natomiast w 9 radach miejskich dla pań zabrakło miejsca.

Pełny ranking znajdziecie TUTAJ

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (55)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.