Reklama

Kolejne pieniądze od marszałka trafią do powiatu gostynińskiego

Opublikowano:
Autor:

Kolejne pieniądze od marszałka trafią do powiatu gostynińskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 430 tysięcy złotych z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018” trafi do 23 gmin subregionu płockiego. Aż 80 tysięcy przeznaczone zostało dla czterech gmin powiatu gostynińskiego.

Prawie 430 tysięcy złotych z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018”  trafi do 23 gmin subregionu płockiego. Aż 80 tysięcy przeznaczone zostało dla czterech gmin powiatu gostynińskiego.

Samorząd województwa przeznaczył na „Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018” 6 milionów złotych. Każda mazowiecka gmina mogła złożyć wnioski dotyczące realizacji dwóch różnych zadań. Dofinansowanie każdego z projektów sięgać mogło 10 tysięcy złotych.

– MIAS to program, który daje bardzo szerokie możliwości rozwoju mazowieckich gmin. Stwarza przy tym warunki do godnego życia i odpoczynku w środowisku wiejskim – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Wsparcie finansowe mogło zostać przeznaczone na tworzenie nowych lub utrzymanie istniejących już terenów zielonych, zieleńców, trawników, parków, skwerów, ogrodów botanicznych; na świetlice i domy kultury, strażnice OSP, stadiony, trybuny, siłownie, hale sportowe, baseny, skwerki, wiaty rekreacyjne, boiska sportowe, skateparki, siłownie zewnętrzne, parki, place lub sale zabaw; szatnie przy boiskach, miejsca spotkań i rekreacji mieszkańców; remont gminnych bibliotek publicznych i zakup książek do nich; zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych dla zespołów związanych z kultywowaniem tradycji społeczności lokalnych.
Wszystkie gminy powiatu gostynińskiego złożyły po dwa wnioski, które rozpatrzone zostały pozytywnie, a kwota dofinansowania wyniosła po 10 tysięcy złotych na każdy z wniosków. W gminie Gostynin dotacje zostaną wykorzystane na budowę siłowni wewnętrznej w Sokołowie i doposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostyninie z siedzibą w Solcu w książki i sprzęt komputerowy.
W gminie Pacyna dofinansowanie zostanie spożytkowane na remont i doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewach oraz na remont dachu i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w świetlicy wiejskiej sołectwa Wola Pacyńska.
W gminie Sanniki pieniądze będą przeznaczone na utwardzenie placu przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Osmolinie oraz na modernizację świetlicy wiejskiej w Lubikowie.
W gminie Szczawin Kościelny dotacje zostaną wykorzystane na zakup strojów regionalnych dla Zespołu Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny oraz na pierwszy etap rewitalizacji skweru przy ulicy Parkowej w Szczawinie Kościelnym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE