Reklama

Kolejne pożary ściółki leśnej w powiecie gostynińskim

Opublikowano:
Autor:

Kolejne pożary ściółki leśnej w powiecie gostynińskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 3 maja doszło do dwóch pożarów ściółki leśnej. Jeden wybuchł w Dobrowie w gminie Szczawin Kościelny, a drugi w miejscowości Raków w gminie Pacyna.

W czwartek 3 maja doszło do dwóch pożarów ściółki leśnej. Jeden wybuchł w Dobrowie w gminie Szczawin Kościelny, a drugi w miejscowości Raków w gminie Pacyna. 

Około południa w Dobrowie w gminie Szczawin zapaliła się ściółka w lesie. Do jej gaszenia zadysponowane zostały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczawina Kościelnego i jeden OSP Suserz. 
Około 16.30 wybuchł pożar ściólki leśnej w Rakowie w gminie Pacyna. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy OSP Helenów Słupski, OSP Suserz i OSP Pacyna. 
Dzięki sprawnemu działaniu strażaków ochotników w obu przypadkach żywioł został opanowany bardzo szybko, a ogień nie przeniósł się na inne części lasu i nie objął drzew.

– Wysokie temperatury powietrza powodują szybkie przesychanie ściółki – podaje Instytut Badawczy Leśnictwa. – Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu w lesie i w jego najbliższym sąsiedztwie. W większości lasów w Polsce panuje średnie i duże zagrożenie pożarowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE