Reklama

Kolejne szkolenie podstawowe dla strażaków OSP w KP PSP Gostynin

Opublikowano:
Autor:

Kolejne szkolenie podstawowe dla strażaków OSP w KP PSP Gostynin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od połowy września do końca listopada w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych brali udział w przygotowanych szkoleniach, które zostały zakończone egzaminem. W zajęciach udział brali strażacy ochotnicy, którzy na co dzień biorą bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Od połowy września do końca listopada w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych brali udział w przygotowanych szkoleniach, które zostały zakończone egzaminem. W zajęciach udział brali strażacy ochotnicy, którzy na co dzień biorą bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

W trakcie szkolenia strażacy ochotnicy zdobywali wiedzę z zakresu teorii i praktyki pożarniczej niezbędnej i jednocześnie kwalifikującej uczestników do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu końcowego było zaliczenie z wynikiem pozytywnym komory dymowej. Egzamin końcowy przeprowadzony został przez komisję egzaminacyjną powołaną rozkazem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w składzie: mł.bryg. Mariusz Ostrowski, bryg. Andrzej Ledzion, kpt. Witold Borowy oraz mł.bryg. Piotr Czerwiński. W roli obserwatora reprezentującego Ośrodek Szkolenia KW PSP w Warszawie w egzaminie uczestniczyła mł.bryg. Katarzyna Jasińska. Do egzaminu dopuszczonych zostało 40 uczestników szkolenia, którzy z wynikiem pozytywny zaliczyli egzamin końcowy.

O ponad dwu miesięcznym szkoleniu wypowiedział się jeden z uczestników:

- wszystkie zagadnienia były bardzo dobrze wytłumaczone. Dzięki miłej atmosferze, na pewno każdy wiele zapamiętał. Poza tym, na szkoleniach odbywało się wiele zajęć praktycznych, co z pewnością było potrzebne wszystkim strażakom z OSP do dobrego przygotowania – opowiada Robert Janiszewski.

Zajęcia praktyczne oraz teoretyczne prowadzone były przez oficerów i aspirantów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE