Reklama

Komisja rewizyjna ws. SP1. Burmistrz i Rada dojdą do porozumienia?

Opublikowano:
Autor:

Komisja rewizyjna ws. SP1. Burmistrz i Rada dojdą do porozumienia?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele wskazuje na to, że burmistrz i radni znajdą konsensus w sprawie realizacji zaleceń sanepidu w Szkole Podstawowej nr 1. Podczas dzisiejszej komisji rewizyjnej obie strony w merytoryczny sposób przeanalizowały obecną sytuację, a na najbliższej sesji włodarz będzie wnioskował o zabezpieczenie 85 tys. zł na wykonanie zadania.

Wiele wskazuje na to, że burmistrz i radni znajdą konsensus w sprawie realizacji zaleceń sanepidu w Szkole Podstawowej nr 1. Podczas dzisiejszej komisji rewizyjnej obie strony w merytoryczny sposób przeanalizowały obecną sytuację, a na najbliższej sesji włodarz będzie wnioskował o zabezpieczenie 85 tys. zł na wykonanie zadania.

Podczas dzisiejszej komisji omawiano realizację decyzji sanepidu w okresie 2014-2017 i wydatkowanie środków finansowych na ten cel w latach 2015-2017 przez Szkołę Podstawową nr 1. Analizowano wykonanie wydanych decyzji, w tym wydatki finansowe oraz wydatki niezwiązane z wyżej wymienionymi decyzjami, a poniesione na poprawę bezpieczeństwa i remonty bieżące w szkole.

Burmistrz Paweł Kalinowski kilkukrotnie poruszał kwestię zdjęcia środków przeznaczonych na ten cel z budżetu na 2018 r. przez Radę Miejską, jednak pozytywnie odnosi się do dzisiejszego spotkania, nie kryjąc zadowolenia z faktu, iż „udało się w merytoryczny sposób porozmawiać i przeanalizować obecną sytuację”. Ponadto informuje, że na najbliższym posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz Sesji Rady Miejskiej będzie wnioskował o środki na wykonanie zaleceń Sanepidu w wysokości 85 tysięcy złotych.

Następne spotkanie Komisji Rewizyjnej ma się odbyć 6 marca w Szkole Podstawowej nr 1, podczas której członkowie komisji będą mieli możliwość zweryfikować dokumenty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE