Reklama

Komisja zaopiniowała: burmistrz z absolutorium

Opublikowano:
Autor:

Komisja zaopiniowała: burmistrz z absolutorium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś o godz. 9 odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Jednym z punktów było dokonanie oceny pracy Burmistrza Miasta Gostynina w kontekście udzielenia absolutorium.

Dziś o godz. 9 odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Jednym z punktów było dokonanie oceny pracy Burmistrza Miasta Gostynina w kontekście udzielenia absolutorium.

Przypomnijmy ,że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła pracę burmistrza w związku z wykonaniem budżetu za 2017 r.

W czasie pierwszego głosowania członkowie Komisji Rewizyjnej w składzie: Stanisław Pieniążek (IdG), Witold Dalkowski (IdG), Martyna Doral (IdG), Urszula Pieniążek (GWS), Jan Głodowski (PiS) jednogłośnie w stosunku 5 - za, 0 - przeciw, 0 - głosów wstrzymujących się, pozytywnie zaopiniowali wykonanie budżetu Miasta Gostynina za 2017 r. oraz sprawozdanie finansowe.

Natomiast już takiej zgodności nie było w drugim głosowaniu - udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Miasta Gostynina za 2017 r. Absolutorium przyznaje się za wykonanie budżetu przez burmistrza, co zresztą zostało przegłosowane w poprzednim głosowaniu przez wszystkich radnych jednomyślnie pół minuty wcześniej.

Za absolutorium głosowali: Stanisław Pieniążek (IdG), Urszula Pieniążek (GWS), Jan Głodowski (PiS), nikt nie był przeciw,
radna Martyna Doral (IdG) oraz Witold Dalkowski (IdG) wstrzymali się od głosu.

Przypomnę, iż w roku ubiegłym głosownie radnych Inicjatywy dla Gostynina (wstrzymanie się od głosu) spowodowało nie podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium - dodam, że był to ewenement w skali kraju.

Czyżby historia miała się powtórzyć? Głosowanie 21 czerwca.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE