Reklama

Koncert na 4 ręce

Opublikowano:
Autor:

Koncert na 4 ręce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny plenerowy koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” zagrała formacja East-West Duo. Tworzą ją doskonałe pianistki – Aleksandra Nawe i Olesya Haiduk. Mazurki i walce Fryderyka Chopina spod palców 4 rąk brzmią wspaniale, tak zresztą, jak i wszystkie inne utwory.

Kolejny plenerowy koncert z cyklu ?Wakacje na miarę Chopina? zagrała formacja East-West Duo. Tworzą ją doskonałe pianistki ? Aleksandra Nawe i Olesya Haiduk. Mazurki i walce Fryderyka Chopina spod palców 4 rąk brzmią wspaniale, tak zresztą, jak i wszystkie inne utwory.

Obie pianistki grają nie tylko w duecie na jednej klawiaturze. Często potrzebują dwóch fortepianów. Jak same mówią, chcą „przemawiać do ludzi dźwiękami muzyki kameralnej skomponowanej na fortepian na 4 ręce i 2 fortepiany... dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie jest ona poznana, ukazać jej wyjątkowe piękno i oryginalność”. Udaje się im to z powodzeniem. East-West Duo gra utwory z różnych epok, a także zróżnicowane pod względem stylu. Są wśród nich walce, tanga, aranżacje znanych utworów klasycznych i dzieł symfonicznych, skomponowane zarówno na cztery ręce, jak i dwa fortepiany.
Wiele osób spędziło pogodne niedzielne popołudnie w sannickim parku, słuchając dźwięków muzyki fortepianowej.
Sponsorem koncertu był PKN Orlen, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE