Kończą się miejsca na wrotkarski Puchar Siemowita

Opublikowano:

Kończą się miejsca na wrotkarski Puchar Siemowita  - Zdjęcie główne

WiadomościOgólnopolski wyścig we wrotkarstwie o Puchar Siemowita został zaplanowany na niedzielę 22 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do zapisów. Pozostały ostatnie wolne miejsca.

Start i meta dla każdej z kategorii wiekowych będą zlokalizowane na placu zamkowym. Najkrótszy z dystansów liczyć będzie 100 metrów, najdłuższy – 22,4 kilometra. W zawodach wystartować może łącznie 200 osób. Dzieci i młodzież ścigać się będą (w zależności od wieku) na dystansach od 100 metrów do 3,2 kilometra. Limit zgłoszeń został już wyczerpany.
Uczestnicy powyżej 16 roku życia na rolkach fitness (wysoki but i koła do 90mm) rywalizować będą na 6,4 kilometra. W tej kategorii również zapisy zostały zakończone.
„Królewski” dystans dla osób, które ukończyły szesnasty rok życia (na rolkach fitness lub szybkich) to 22,4 kilometra. Tu pozostały jeszcze trzy wolne miejsca. Chętni zapisać się mogą drogą internetową.

Osoby, które wezmą udział w zawodach mają zapewniony pakiet startowy, który obejmuje: pomiar czasu; pamiątkowy medal i koszulkę z nadrukiem, gadżety, pluszaki (dla najmłodszych); napoje i owoce.

Przybliżony program:
8.00 otwarcie biura zawodów
9.35 wspólna rozgrzewka
9.50 zamknięcie list dla wyścigu dzieci i młodzieży: 100m, 300m, 600m, 900m, 3.2km
10.00 start wyścigu dzieci (2011 i młodsi) na dystansie 100 m
10.10 start wyścigu dzieci (2009 i 2010)  na dystansie 300 m
10.20 start wyścigu dzieci (2007 i 2008) na dystansie 600 m
10.35 start wyścigu dzieci (2005 i 2006) na dystansie 900 m
10.50 zamknięcie list dla wyścigu rolek Fitness 6,4 km
11.00 start wyścigu młodzieży (2002 i 2004) na dystansie 3,2 km = 1 pętla
11.15 start wyścigu rolek Fitness (kobiety i mężczyźni) 6,4 km = 2 pętle po 3,2 km
11.40 zamknięcie list startowych na dystansie 22,.4 km
12.00 start wyścigu rolki szybkie 22.4 km = 7 pętli
13.00-14.30 wspólny poczęstunek, prezentacja zespołu muzycznego, promocja gostynińskich klubów sportowych, prezentacja zespołu muzycznego, tanecznego
14.00 wywieszenie list z wynikami
14.30 dekoracja zwycięzców
16.00 zamknięcie zawodów

Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie we współpracy z Urzędem Miasta Gostynina oraz UKS-em Zwoleń-Team, który pozyskał pieniądze na organizację zawodów z Budżetu Obywatelskiego.