Reklama

Koniec z parkowaniem na chodnikach? Żądają zaostrzenia przepisów

Opublikowano:
Autor:

Koniec z parkowaniem na chodnikach? Żądają zaostrzenia przepisów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niejednokrotnie parkują gdzie popadnie, za nic mając komfort przeciskających się między autami pieszych. W Gostyninie takich przypadków nie brakuje. Możliwe, że niebawem kierowcy, których auta zastawiają miejskie chodniki, będą musieli zmienić swoje nawyki. Sejmowa komisja zajmie się bowiem propozycją zmiany w przepisach ruchu drogowego.

Niejednokrotnie parkują gdzie popadnie, za nic mając komfort przeciskających się między autami pieszych. W Gostyninie takich przypadków nie brakuje. Możliwe, że niebawem kierowcy, których auta zastawiają miejskie chodniki, będą musieli zmienić swoje nawyki. Sejmowa komisja zajmie się bowiem propozycją zmiany w przepisach ruchu drogowego. 

Petycja autorstwa Stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" wnosi o karanie kierowców zostawiających na chodnikach zbyt mało miejsca dla pieszych. Proponowane zmiany oznaczałyby uchylenie przepisów prawa o ruchu drogowym, na mocy których parkowanie na chodnikach jest możliwe wszędzie, pod warunkiem pozostawienia pieszym fragmentu chodnika o szerokości minimum 1,5 metra i nie utrudniania im poruszania się.

Zdaniem stowarzyszenia, kierowcy nie stosują się do powyższego przepisu, utrudniając poruszanie się na wózkach inwalidzkich, czy uprzykrzając życie rodzicom prowadzącym wózki dziecięce.

Propozycje zmian zakładają, że samochody można by było parkować na chodnikach tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Jeśli kierowca nie zastosowałby się do przepisów, jego auto trafiałoby na specjalny parking, za który musiałby słono zapłacić. 

Nad propozycjami zmian pochylą się członkowie Komisji do Spraw Petycji. A Wy jak oceniacie pomysł stowarzyszenia?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE