Reklama

Koniec z "posiadówkami" na Rynku? Będą dodatkowe patrole

Opublikowano:
Autor:

Koniec z "posiadówkami" na Rynku? Będą dodatkowe patrole - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypadki zakłócania porządku w okolicach gostynińskiego Rynku nie należą do rzadkości - tak przynajmniej wynika z policyjnych statystyk. Mundurowi i władze miasta podjęły wspólne kroki, aby zapobiegać tego typu zjawiskom. Receptą na wybryki mieszkańców mają być dodatkowe, weekendowe patrole oraz kamery, które w ciągu najbliższych miesięcy powinny pojawić się m.in w centrum miasta.

Przypadki zakłócania porządku w okolicach gostynińskiego Rynku nie należą do rzadkości - tak  przynajmniej wynika z policyjnych statystyk. Mundurowi i władze miasta podjęły wspólne kroki, aby zapobiegać tego typu zjawiskom. Receptą na wybryki mieszkańców mają być dodatkowe, weekendowe patrole oraz kamery, które w ciągu najbliższych miesięcy powinny pojawić się m.in w centrum miasta.

Funkcjonariusze gostynińskiej policji już niejednokrotnie podejmowali interwencje w związku z zakłócaniem porządku w okolicach Rynku. Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych znalazło się także wśród problemów zgłoszonych przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń. 

Bat na rynkowych imprezowiczów postanowili ukręcić wspólnie urzędnicy miejscy i komendant gostynińskiej policji. W tym roku magistrat przeznaczył 8 tys. zł na dodatkowe służby prewencyjne (w roku 2015 było to 4,950 zł, w 2016 5 tys. zł, w 2017 roku 35 tys. zł zostało przeznaczonych na dofinansowanie zakupu radiowozów oraz ok. 500 zł na jednorazowe zestawy pościelowe na tzw. "dołek").

Podczas wczorajszej sesji, komendant Zbigniew Włodkowski poinformował, iż w sobotnie wieczory na Rynku służbę pełnić będzie dodatkowy -  patrol. Pomocą w realizacji tego planu służyć będzie Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Szef  gostynińskiej policji wyraził również nadzieję, że na bezpieczeństwo w centrum przełoży się instalacja monitoringu miejskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE