Reklama

Koronawirus dotarł do Gostynina! Jedna osoba zakażona

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus dotarł do Gostynina! Jedna osoba zakażona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednej osoby z powiatu gostynińskiego.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednej osoby z powiatu gostynińskiego.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.03.2020 r.:

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 226 / 18
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):  13 / 5
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / 1
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 1 /1
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / 0
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0

Jak się dowiadujemy, zakażona osoba trafiła na oddział zakaźny szpitala wojewódzkiego w Płocku z placówki w Gorzewie. Pracownicy szpitala, którzy mieli kontakt z pacjentem nie wróciły już do pracy i zostały objęte kwarantanną domową.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:
- www.gis.gov.pl
- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Służby apelują o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE