Reklama

Koronawirus w Gostyninie. Jaka sytuacja w Zalesiu?

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w Gostyninie. Jaka sytuacja w Zalesiu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 15 lipca przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 15 lipca przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 15 lipca:

 • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 287 / 17
 • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 10 / 2
 • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 266 / 113
 • Liczba osób  hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 25 / 5
 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 53 / 7
 • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1/ 0
 • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 17 / 0

Sytuacja epidemiologiczna w Oddziale Psychogeriatrii Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, Zalesie 1.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie informuje o wystąpieniu ogniska zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Oddziale Psychogeriatrii i Oddziale Psychiatrycznym VI Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, ul. Zalesie 1.

W dniu 7 lipca zostało zgłoszone pierwsze potwierdzone zachorowanie na Covid-19 u osoby przebywającej na Oddziale Psychogeriatrycznym  od dnia 11 czerwca.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne. Do szpitala zostało skierowane pismo nakazujące w trybie pilnym podjęcie czynności przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz przekazanie informacji dot. wdrożonych procedur, podjętych ustaleń i działań ograniczających możliwość szerzenie zakażeń wewnątrzzakładowych. Podjęto czynności dotyczące skierowania osób z kontaktu na kwarantannę - zarówno narażonych na zakażenie pracowników Oddziału Psychogeriatrii oraz pacjentów Oddziału.

W ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 25  pacjentów oraz 7 pracowników.

W trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego i czynności przeciwepidemicznych:                      

 • 7 osób (personel) z wynikiem pozytywnym  podlega izolacji domowej  – wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej,
 • 58 pracowników wraz z rodzinami  jest  objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 159 osób,
 • 70 innych osób mających  styczność z osobami z wynikiem pozytywnym badania jest objętych obowiązkową kwarantanną domową, w tym 8 pracowników Szpitala w Gorzewie mających kontakt  z pacjentami przeniesionymi z Oddziału  Psychogeriatrii na Oddział Pulmonologii w Szpitalu  w Gorzewie ARION Med sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyninie,
 • 151 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, w tym 35 osób związanych ze szpitalem w Gorzewie (personel i pacjenci Oddziału Pulmonologicznego).

Jak poinformowała Dyrekcja WSZPZOZ w Gostyninie  na chwilę obecną w tut. Zespole izolowanych jest  7 pacjentów z dodatnim wynikiem w kierunku obecności RNA wirusa SARS CoV-2,  oczekujących na transport do szpitali dedykowanych do leczenia Covid-19.  

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku,  podejmowane są i prowadzone dalsze czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu gostynińskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE