Reklama

Kościuszko, Napoleon i inni: żywa lekcja historii w SP3

Opublikowano:
Autor:

Kościuszko, Napoleon i inni: żywa lekcja historii w SP3 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. W tym roku artyści i miłośnicy historii zaprezentowali nowy repertuar uczniom z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum: „Długi wiek XIX”.

Jak co roku naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna Teatru Historycznego ?Chorągiew Komturstwa Gniewskiego?. W tym roku artyści i miłośnicy historii zaprezentowali nowy repertuar uczniom z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum: ?Długi wiek XIX?.

W ciekawy i oryginalny sposób grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała młodzieży historię owego okresu i przemiany jakie dokonywały się w tym czasie w wojskowości. Oprócz kosynierów i wojsk Księstwa Warszawskiego mogliśmy zobaczyć także oddziały powstańcze doby powstania listopadowego i styczniowego.

Najwięcej jednak sensacji wzbudziły sylwetki m.in. Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego i Piotra Wysockiego, których wszyscy na sali podziwiali. Zajęcia jak zawsze przyciągnęły sporą gromadę uczniów, a najciekawszym elementem zajęć, oprócz pasjonującego wykładu była możliwość przebrania się w bogato zdobione stroje epokowe przez chętnych uczniów. Nie możemy doczekać się kolejnej, równiej pasjonującej „żywej lekcji historii”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE