Reklama

Krawężniki doprowadzą do tragedii? Głodowski: nie życzę tego panu

Opublikowano:
Autor:

Krawężniki doprowadzą do tragedii? Głodowski: nie życzę tego panu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Negatywnym emocjom na wczorajszej sesji dał upust radny Jan Głodowski. Rajca PiS nie krył swojego oburzenia w związku z - jak twierdzi - zbyt wysokimi krawężnikami przy ul. Zamkowej, które jego zdaniem stanowią śmiertelne zagrożenie dla rowerzystów. Urzędnicy odbijali jednak piłeczkę, wyjaśniając, że rozwiązanie problemu nie leży w gestii magistratu.

Negatywnym emocjom na wczorajszej sesji dał upust radny Jan Głodowski. Rajca PiS nie krył swojego oburzenia w związku z - jak twierdzi - zbyt wysokimi krawężnikami przy ul. Zamkowej, które jego zdaniem stanowią śmiertelne zagrożenie dla rowerzystów. Urzędnicy odbijali jednak piłeczkę, wyjaśniając, że rozwiązanie problemu nie leży w gestii magistratu.

- Tu chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców - grzmiał Jan Głodowski.

W jego opinii wysokość krawężników mieszczących się przy ul. Zamkowej to lekka przesada, za którą wysoką cenę zapłacić mogą rowerzyści. Ci bowiem w sytuacji zagrożenia ze strony aut nie są w stanie "uciec" na chodnik. Radny optuje za podjęciem jak najszybszych kroków w celu obniżenia nieszczęsnych krawężników. Urząd studził jednak zapał rajcy.

Tomasz Antonowicz, podinspektor ds. urbanistyczno-budowlanych wyjaśniał, że miasto nie jest zarządcą tej drogi, dlatego w materii poruszonej przez radnego niewiele może zdziałać. Taka odpowiedź jeszcze bardziej rozgniewała Jana Głodowskiego.

- Tak jak było przy Kościuszki, musiało dojść do tragedii, żeby ktoś zaczął działać w temacie. I co, teraz będzie tak samo? Niech pan sobie przejedzie rowerem Zamkową i niech panu taki TIR dmuchnie. Nie życzę tego panu - ripostował radny.

Czy przy Zamkowej konieczne są zmiany?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE