Reklama

Ksiądz-gwałciciel opisany przez Sekielskiego trafi do Gostynina

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz-gwałciciel opisany przez Sekielskiego trafi do Gostynina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Były ksiądz Paweł K. skazany za molestowanie i zgwałcenie kilku ministrantów po odbyciu kary trafi do ośrodka dla bestii w Gostyninie. Jego postać przedstawiona została m.in. przez Tomasza Sekielskiego w głosnym dokumencie "Tylko nie mów nikomu". O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Były ksiądz Paweł K. skazany za molestowanie i zgwałcenie kilku ministrantów po odbyciu kary trafi do ośrodka dla bestii w Gostyninie. Jego postać przedstawiona została m.in. przez Tomasza Sekielskiego w głośnym dokumencie "Tylko nie mów nikomu". O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Były ksiądz Paweł K. został w 2015 r. skazany na karę siedmiu lat pozbawienia wolności za molestowanie i zgwałcenie ministrantów. K. pełnił posługę w we Wrocławiu, Bydgoszczy i Miliczu. W 2005 r. został zatrzymany po tym, gdy dwójce nieletnich proponował pieniądze za poddanie się "innym czynnościom seksualnym". Hierarchowie kościelni wiedzieli o sprawie i przerzucali go do innych parafii po kolejnych skargach na jego zachowanie względem dzieci.

Po tym, gdy został skazany, Kościół wykluczył go ze stanu kapłańskiego. W więzieniu ma przebywać do 22 września 2021 r. Były ksiądz ubiegał się o przedterminowe zwolnienie, ale jego wniosek został odrzucony.

- Cele kary zdaniem sądu nie zostały osiągnięte, a proces resocjalizacji wymaga dalszego utrwalenia – uznał rozpatrujący sprawę sędzia Jerzy Nowiński.

Pracownicy więziennictwa, sądu i psychologowie, z którymi rozmawiała "Wyborcza" twierdzą, że Paweł K. nie tylko nie powinien wcześniej opuszczać więzienia, ale dalej przebywać w izolacji.

– Jako zdiagnozowany pedofil, bezkrytycznie podchodzący do swoich czynów i niechcący się leczyć, po wyroku wyląduje w Gostyninie – mówi "GW" jeden z informatorów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE