Reklama

Księgowość na odległość - zasady współpracy z biurem rachunkowym

Opublikowano:
Autor:

Księgowość na odległość - zasady współpracy z biurem rachunkowym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewątpliwie najwygodniej jest mieć doświadczonego księgowego zawsze pod ręką. Dopytanie o szczegóły jakiejś transakcji, formę rozliczenia, przepis prawny jest wtedy szybsze i bardziej praktyczne niż wiszenie na infolinii podatkowej. Jednak oznacza również całkiem spore koszty, które w wielu firmach są zbyt duże jak na całościowy budżet. Na szczęście można skorzystać z dobrodziejstw, jakim jest outsourcing usług księgowych i wynająć biuro rachunkowe na odległość.

Niewątpliwie najwygodniej jest mieć doświadczonego księgowego zawsze pod ręką. Dopytanie o szczegóły jakiejś transakcji, formę rozliczenia, przepis prawny jest wtedy szybsze i bardziej praktyczne niż wiszenie na infolinii podatkowej. Jednak oznacza również całkiem spore koszty, które w wielu firmach są zbyt duże jak na całościowy budżet. Na szczęście można skorzystać z dobrodziejstw, jakim jest outsourcing usług księgowych i wynająć biuro rachunkowe na odległość. 

Plusy? Nie tylko małe koszty

Zyskuje się tym samym ogromne oszczędności, ale również doświadczonych specjalistów z dziedziny finansów i księgowości, którzy pomogą w prowadzeniu rachunkowości firmy. Zajmą się prowadzeniem ksiąg rozrachunkowych, sprawami kadrowymi, rachunkami fakturami, rozliczeniami z urzędem skarbowym. Wszystkim tym co nie powinno zaprzątać głowy przedsiębiorcy, ale bez czego prowadzenie działalności byłoby zupełnie niemożliwe.

Abonamentowe rozwiązania

Profesjonalne biuro rachunkowe Warszawa działa najczęściej na zasadzie podobnej do abonamentu. Klient płacąc co miesiąc określoną kwotę dostaje pełną obsługę rachunkową na podstawowym poziomie, pomoc merytoryczną i konsultacje księgowe. W ramach takiej współpracy opartej na klasycznym abonamencie dostaje do dyspozycji pulę obsługiwanych dokumentów (kadrowych, płacowych, rachunkowych), po których przekroczeniu musi jednak przejść na wyższy cenowo abonament lub zrezygnować z obsługi nadmiarowej dokumentacji.

Dodatkowe usługi

Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w miarę rosnącego zapotrzebowania dołączać do podstawowego pakietu również dodatkowe usługi. Może to być działanie związane bezpośrednio z księgowością lub tylko pośrednio, np. pomoc w uzyskaniu kredytu i napisanie wniosku kredytowego, reprezentowanie klienta przed organami skarbowymi i ubezpieczeniowymi itp. Wszystko zależy od wewnętrznych ustaleń między biurem rachunkowym a obsługiwaną przez nie firmą. Pewne standardy typowe dla całej branży klient zyskuje jednak już w podstawowym pakiecie bez żadnych opłat i w większości przypadków wystarcza on całkowicie do spokojnego prowadzenia firmy bez martwienia się o księgowość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE