Reklama

Ku pamięci ofiar i bohaterów: gostyninianie przybyli pod krzyż

Opublikowano:
Autor:

Ku pamięci ofiar i bohaterów: gostyninianie przybyli pod krzyż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 kwietnia minęło 77 lat od dnia zbrodni katyńskiej, wybiła również 7 rocznica katastrofy w Smoleńsku. Z tej okazji mieszkańcy Gostynina, a także włodarze miasta, gminy i powiatu, dyrektorzy placówek, urzędnicy i delegacje gostynińskich instytucji i placówek oświatowych zebrali się pod krzyżem smoleńskim, aby oddać hołd pomordowanym bohaterom oraz ofiarom katastrofy.

10 kwietnia minęło 77 lat od dnia zbrodni katyńskiej, wybiła również 7 rocznica katastrofy w Smoleńsku. Z tej okazji mieszkańcy Gostynina, a także włodarze miasta, gminy i powiatu, dyrektorzy placówek, urzędnicy i delegacje gostynińskich instytucji i placówek oświatowych zebrali się pod krzyżem smoleńskim, aby oddać hołd pomordowanym bohaterom oraz ofiarom katastrofy.

Na początku uroczystości historię sprzed 77 lat przypomniał wójt Edmund Zieliński, zwracając uwagę na to, że Katyń jest dla Polaków symbolem zbrodniczej polityki wobec narodu polskiego.

 Burmistrz Paweł Kalinowski powiedział z kolei, że: "Historia zatoczyła straszne koło, gdy 10 kwietnia 2010 roku, w sobotni poranek, usłyszeliśmy tragiczną wiadomość o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w którym zginęło 96 osób łącznie z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Wszystkich ogarnęło wówczas uczucie niedowierzania i smutku. Pasażerami tego samolotu była polska delegacja, która miała uczestniczyć w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Po raz drugi na tej ziemi zginęły osoby zasłużone Państwu. Po raz drugi Katyń stał się bolesną raną polskiej historii”.

Modlitwę za zmarłych odmówił ks. proboszcz Sławomir Wiśniewski.

Następnie delegacje złożyły kwiaty i wiązanki oraz zapalono znicze. Wartę honorową pełnili uczniowie I LO PUL w Gostyninie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE