Reklama

Lednickie pieśni w Sannikach. To jednak nie wszystko!

Opublikowano:
Autor:

Lednickie pieśni w Sannikach. To jednak nie wszystko! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na mieszkańców regionu czekają liczne atrakcje w Sannikach. Dopiero co w kościele odbył się koncert zespołu Choris Deus. Przed nami jeszcze koncerty w pałacu, a także potańcówka i biesiada.

Na mieszkańców regionu czekają liczne atrakcje w Sannikach. Dopiero co w kościele odbył się koncert zespołu Choris Deus. Przed nami jeszcze koncerty w pałacu, a także potańcówka i biesiada.

Do tradycji należą coroczne koncerty w kościele, które odbywają się w lipcu. W ciepłe, niedzielne popołudnie można było wysłuchać zespołu Choris Deus  stworzonego z inicjatywy ks. Jacka Warzechy- proboszcza parafii Zyck Polski. Skład zespołu to piątka młodych, utalentowanych muzyków. Joanna i Ewelina – wokal, Damian – gitara i saksofon, Tomek – keyboard, Łukasz – klawisze i akordeon. Zaprezentowane piosenki religijne i młodzieżowe, znane z mszy, pielgrzymek czy festiwali chrześcijańskich były radosne oraz skoczne. Przybyli słuchacze doskonale wczuli się w nastrój koncertu i pięknie włączali się w śpiewy. 

To za nami, ale zbliżający się weekend obfity będzie w wydarzenia. W sobotę, 28 lipca, odbędzie się  potańcówka i biesiadę mazowiecka w altanie grillowej przy sannickim pałacu. Zagra zespół Maxi Player. Nie zabraknie muzyki na żywo, ciepłego posiłku czy miejsca do tańca. Start o godzinie 19:00.

Natomiast w niedzielę, 29 lipca o godzinie 17:00 koncert z cyklu Smaki Muzyki. Wystąpi zespół 2plus1 w składzie: Cezary Szlązak, Urszula Blaszyńska, Michał Król, Tomasz Kosiarkiewicz, Adam „Blacha” Blaszyński. Obydwa wydarzenia współfinansowane są ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Wstęp wolny.

Dodajmy, że kolejny koncert chopinowski w pałacu zaplanowano 5 sierpnia o godz. 14.  Na fortepianie zagra Rafał Mokrzycki, a poezję wygłosi znany aktor filmowy i teatralny - Dariusz Kowalski. Po koncercie otwarcie wystawy malarskiej „W kręgu Chopina” Małgorzaty Heintze- Paszkowicz w 190. rocznicę pobytu Fryderyka w Sannikach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE