Reklama

Libacje i demolka w bloku socjalnym. Sprawca ukarany, będzie wyprowadzka

Opublikowano:
Autor:

Libacje i demolka w bloku socjalnym. Sprawca ukarany, będzie wyprowadzka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo ze standardów mieszkaniowych bloku socjalnego przy ul. Targowej 5B cieszyć mogli się jedni z tamtejszych lokatorów. Organizowane przez nich, zakrapiane alkoholem imprezy zakończyły się dewastacją drzwi wejściowych do klatki schodowej. Sprawca szybko wpadł w ręce policji, został zobowiązany do naprawy szkód i wraz z rodziną będzie musiał wyprowadzić się z mieszkania.

Niedługo ze standardów mieszkaniowych bloku socjalnego przy ul. Targowej 5B cieszyć mogli się jedni z tamtejszych lokatorów. Organizowane przez nich, zakrapiane alkoholem imprezy zakończyły się dewastacją drzwi wejściowych do klatki schodowej. Sprawca szybko wpadł w ręce policji, został zobowiązany do naprawy szkód i wraz z rodziną będzie musiał wyprowadzić się z mieszkania. 

Przypomnijmy, że w grudniu miało miejsce oficjalne przekazanie kluczy do mieszkań w nowym budynku socjalnym przy ul. Targowej 5B. Lokale otrzymało 60 potrzebujących rodzin, lecz, jak się okazuje, nie wszystkie potrafiły uszanować nowe lokum.

Na początku roku w jednej z klatek doszło uszkodzenia drzwi wejściowych, m.in wybicia szyby... zbrojeniowej. Jak informuje prezes Konrad Wilkanowicz, Zarząd Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zgłosił sprawę na policję, jednocześnie dokonano naprawienia szkód. Gostynińscy mundurowi bez większego problemu ustalili sprawcę i skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. W efekcie winowajca został zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy uszkodzonego mienia w wysokości 400 zł. Wyrok uprawomocnił się 17 lutego.

Burmistrz Paweł Kalinowski wyjaśnia, że rodzina ukaranego już od dłuższego dawała się we znaki pozostałym mieszkańcom. Dlatego też podjęto decyzję o wyprowadzenia kłopotliwych lokatorów. W ich miejsce lokum otrzyma inna ze 120 oczekujących rodzin. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE