Reklama

Licealiści PUL-u rozpoczęli szkolenia

Opublikowano:
Autor:

Licealiści PUL-u rozpoczęli szkolenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ambitnie w drugi semestr wkroczyli uczniowie I LO PUL. Licealiści rozpoczęli zajęcia z pożarnictwa i ratownictwa medycznego, które poprowadzili kpt. Michał Borkowski z Komendy PSP w Gostyninie oraz zespół ratownictwa medycznego z Krakowa.

Ambitnie w drugi semestr wkroczyli uczniowie I LO PUL. Licealiści rozpoczęli zajęcia z pożarnictwa i ratownictwa medycznego, które poprowadzili kpt. Michał Borkowski z Komendy PSP w Gostyninie oraz zespół ratownictwa medycznego z Krakowa.

Szkolenie z pożarnictwa zostało przeprowadzone w ramach podpisanego przez dwoma laty porozumienia między KP PSP Gostynin a I LO PUL. Drugie zainicjowało Gostynińskie Centrum Rozwoju w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego - projekt "Skuteczny ratunek". Szkolenie zostało przeprowadzone przez ratowników medycznych z Krakowa, którzy zademonstrowali młodzieży sposób działania defibrylatorów AED i wyposażyli w nieocenioną wiedzę związaną z ratowaniem ludzkiego życia w sytuacji jego zagrożenia. Kolejne zajęcia z ratownictwa medycznego i wodnego będą prowadzili ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego.
Społeczność szkoły wyraża serdecznie podziękowanie Komendantowi PSP, panu bryg. Romanowi Kossobudzkiemu za umożliwienie wdrożenia zajęć z pożarnictwa i pani Marioli Jóźwiak-Węclewskiej z GCR za inicjatywę szkolenia z obsługi defibrylatorów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE