Reklama

Licealiści z LO uczcili pamięć swojego patrona

Opublikowano:
Autor:

Licealiści z LO uczcili pamięć swojego patrona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie uczcili pamięć swojego patrona. Aby młodzież nie zapomniała kim był ich patron szkoły i co zrobił dla swojego narodu, co roku w LO odbywa się uroczystość, podczas której uczniowie składają hołd Tadeuszowi Kościuszce oraz biorą udział w szkolnych konkursach wiedzy.

W ubiegłym tygodniu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie uczcili pamięć swojego patrona. Aby młodzież nie zapomniała kim był ich patron szkoły i co zrobił dla swojego narodu, co roku w LO odbywa się uroczystość, podczas której uczniowie składają hołd Tadeuszowi Kościuszce oraz biorą udział w szkolnych konkursach wiedzy.

Jak co roku, dzień patrona szkoły rozpoczął się odśpiewaniem hymnu szkoły na korytarzu przez wszystkich uczniów i nauczycieli oraz złożenia kwiatów pod popiersiem patrona. Hołd Kościuszce oddali dyrektor Mariusz Bigielmajer, nauczycielka Anna Dulska, uczniowie w poczcie sztandarowym oraz przewodniczący klas na czele z przewodniczącymi szkoły. Podczas godziny wychowawczej klasy pierwsze obejrzały film o życiu i działalności politycznej Tadeusza Kościuszki. Na kartach pracy zaznaczali prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące filmu. Następnie po sprawdzeniu poprawności odpowiedzi, wylosowano szczęśliwego zwycięzcę, którym został Alan Jurkowski. Później odbył się szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Kuźnicka, drugie miejsce Maria Reszke, a trzecie miejsce Weronika Domżał. Na przerwach uczniowie mieli okazję oglądać prezentacje o Kościuszce wykonane przez uczniów klas drugich w ramach projektu „Poznajemy naszego Patrona”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE