Reklama

Łódzka malarka pokaże swe prace w galerii MCK-u

Opublikowano:
Autor:

Łódzka malarka pokaże swe prace w galerii MCK-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wernisaż wystawy malarstwa Aldony Zając odbędzie się w Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie w piątek 13 kwietnia o godzinie 18.00.

Wernisaż wystawy malarstwa Aldony Zając odbędzie się w Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie w piątek 13 kwietnia o godzinie 18.00.

Urodzona w Łowiczu artystka po ukończeniu łódzkiego Liceum Sztuk Plastycznych studiowała u prof. Jerzego Grabowskiego na wydziale grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie w 1991 roku obroniła pracę dyplomową.
Specjalizuje się przede wszystkim w wizerunkach kobiet, które utrzymane są w konwencji portretu aktu i sceny figuralnej. Nie odtwarza wyglądu konkretnych osób. Prezentowane przez nią postaci to wytwory wyobraźni artystki, jej wrażliwości i poszukiwania prawdy o przeżyciach, które stanowią fundament ludzkiej egzystencji.
Aldona Zając określa swe prace jako opowieść o jej własnym wnętrzu, wyrażenie potrzeby wyzwalania i określania emocji i nastrojów – samotności, tęsknoty, wyobcowania, smutku, potrzeby miłości i akceptacji, zachwycenia, czułości, niepokoju, obawy, buntu…

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE