Reklama

Lokalizator GPS dla dziecka - jaki wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Lokalizator GPS dla dziecka - jaki wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Modnym gadżetem dla dzieci na różne okazje, m.in. urodziny, dzień dziecka czy na I Komunię Świętą jest smartwatch z lokalizatorem GPS. To element kontroli rodzicielskiej i jednocześnie atrakcyjne urządzenie, które dziecko chętnie będzie nosiło na swoim nadgarstku. Jeśli stajesz przed wyborem lokalizatora, sprawdź, na jakie najważniejsze kwestie powinno się przy tym zwrócić uwagę.

Nie tylko lokalizator

Mówiąc o lokalizatorze GPS dla dziecka, możesz mieć na myśli urządzenie, które pozwoli na szybkie wskazanie miejsca przebywania pociechy, działające jak GPS dla kota czy psa. Ma on za zadanie wskazać lokalizację dziecka na podstawie sygnału GPS i to wszystko. Czy jednak takie urządzenie to dobry wybór? Niekoniecznie, zwłaszcza że w sprzedaży są znacznie bardziej zaawansowane urządzenia, które jako jedną z opcji wykorzystują właśnie lokalizację.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup dla dziecka wszechstronnego, zaawansowanego smartwatcha, który nie tylko pozwoli zobaczyć w dowolnej chwili, gdzie znajduje się syn lub córka, ale też umożliwi sprawdzanie godziny na zegarku, odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych, czy wezwanie pomocy, jeśli okaże się ona niezbędna.

Dokładna lokalizacja

Kontrola rodzicielska (więcej:https:/www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control/) dziecka, które staje się samodzielne i samo wychodzi np. na plac zabaw na osiedlu, nie musi polegać na ciągłym dzwonieniu do pociechy czy chadzaniu z nią na boisko. Można o wiele łatwiej zrealizować jej zadania, właśnie za sprawą lokalizatora. Kiedy wybierasz takie urządzenie, zwróć uwagę, w jaki sposób przedstawia lokalizację. Najlepiej, aby była ona możliwie jak najdokładniejsza. Na przykład smartwatch dla dziecka od Calmean lokalizuje dziecko z dokładnością do 1 metra w zasięgu GPS. Jeśli zaś użytkownik znajdzie się poza zasięgiem tej sieci, wówczas urządzenie nie przestanie działać. Lokalizacja zostanie pokazana na podstawie sygnałów operatorów komórkowych GSM lub sieci Wi-Fi. Dzięki takiemu urządzeniu rodzic zawsze będzie mógł zobaczyć, gdzie przebywa jego pociecha.

Dobrze by było, aby lokalizator nie tylko pokazywał lokalizację dziecka na życzenie opiekuna, ale i informował, jeśli pociecha znajduje się tam, gdzie nie powinna. Służą do tego celu możliwe do zdefiniowania w wielu smartwatchach bezpieczne strefy. Jeśli dziecko je opuści, wówczas urządzenie wyśle do aplikacji rodzica odpowiedni alert.

Funkcje telefoniczne

Jeśli smartwatch ma na swoim wyposażeniu kartę SIM lub można go w nią wyposażyć, wówczas pozwoli na odbieranie połączeń tak samo, jak zwykły telefon. Dobrą opcją jest jednak ograniczenie możliwości dzwonienia przez takie urządzenie tylko do zdefiniowanych przez rodzica numerów.

Karta SIM pozwoli też na prowadzenie nasłuchu w otoczeniu dziecka, a opcja ta przyda się, jeśli na przykład zostawiamy swoją pociechę z opiekunką po raz pierwszy i chcielibyśmy wiedzieć, co dzieje się w naszym domu.

Wybierając lokalizator dziecka, zwróćmy uwagę, czy posiada opcję SOS, czyli przycisk, który umożliwia szybkie wezwanie pomocy w sytuacjach nagłych. Jeśli tak, to jeden z atutów tego rodzaju urządzenia.

Jak wybrać lokalizator dziecka?

Podsumowując, dobry lokalizator dla dziecka, który spełnia oczekiwania użytkownika i rodzica, będzie dokładnie lokalizował przy sparowaniu z dedykowaną aplikacją, pozwoli na dzwonienie jak w zwykłym telefonie oraz dostarczy narzędzi do kontroli rodzicielskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE